Львів’ян запрошують на ІІ Фестиваль Ружицького

Філармонія Нижньої Сілезії запрошує львів’ян та гостей міста на ІІ Фестиваль Людомира Ружицького, який відбудеться у Львові 13-15 вересня
     788  

Відомий польський композитор ХХ ст., учасник «Молодої Польщі» – угрупування нової генерації митців, прихильників модерного мистецтва, диригент, піаніст і педагог, Людомир Ружицький (1883 – 1955) прожив у Львові лише чотири роки – з 1907 до 1911-го. Проте за цей короткий проміжок часу він встиг залишити яскравий слід у музичній культурі міста. Його багатогранній діяльності і творчості й буде присвячено триденний фестиваль за участю польських та українських музикантів.

2017-го минуло 110 років з моменту приїзду Л. Ружицького до Львова, а цього року відзначають 135-ту річницю від дня його народження. Метою фестивалю є промоція творчості відомого польського композитора, диригента, піаніста і педагога в Україні. Це найкращий спосіб аби вшанувати пам’ять про Л. Ружицького і дозволити, щоби його музика жила і дарувала радість та насолоду слухачам.

13 вересня – Оперний концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької (поч. – о 19:00). У програмі – арії, ансамблі та хори з опер Станіслава Монюшка, Кароля Шимановського, Фелікса Нововейського та Людомира Ружицького.

15 вересня – Симфонічний концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької (поч. – о 19:00). У програмі – «Концертна увертюра» Кароля Шимановського, «І Фортепіанний концерт» Людомира Ружицького і «Симфонія  № 9» Людвіга ван Бетовена.

ІІ Фестиваль Людомира Ружицького у Львові відбувається за підтримки Програми Міністра культури і національної спадщини «Промоції польської культури за кордоном».

Виконавці: оперні солісти з Польщі (Томаш Яньчак – тенор; Єльжбєта-Качмажик-Янчак – мецо-сопрано; Каріна Скшешевська – сопрано;  Каміль Пенькала – баритон), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «ДУДАРИК» і Симфонічний оркестр Нижньосілезької філармонії в Єленій Гурі.

Вартість квитків: 50-400 грн.; квитки онлайн – тут: і тут.