Глави УГКЦ та УПЦ КП закликали освятити пам’ятник і перенести хрести, встановлені на місці єврейського кладовища у Самборі

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із Предстоятелем УПЦ КП Патріархом Філаретом звернулися до духовенства та міської громади Самбора на Львівщині щодо вшанування 100-ліття відновлення української державності на західноукраїнських землях
     303  

Фото: news.ugcc.ua

Вони закликають спорудити та освятити пам’ятник на місці єврейського кладовища в Самборі, а також з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу. Про це інформує департамент інформації УГКЦ.

«Для належного відзначення річниці відновлення нашої державності, усвідомлення міжнародної й міжнаціональної сутності української революції та наших національно-визвольних змагань, гідного вшанування наших героїв та жертв людиноненависницьких окупаційних режимів на нашій землі, вважаємо доцільним і просимо вас зробити все необхідне для того, щоби на місці розстрілу учасників визвольних змагань за незалежність України освятити пам’ятник, споруджений згідно з погодженим з громадою проектом», − пишуть у зверненні Глави Церков.

Автори документа нагадують, що 1 листопада цього року виповнюється 100 років Листопадового чину, здійсненого Національною радою силами Українських січових стрільців, що призвело до встановлення влади Української Держави на землях Галичини та створення згодом Західноукраїнської Народної Республіки в роки Першої світової війни.

Вони також зазначили, що цього року та на початку наступного виповнюються 75 роковини знищення нацистами представників єврейської громади міста, християн, які їх переховували, а також розстрілу українських юнаків, які боролися за незалежність України в роки Другої світової війни.

«Цей рік є символічним для вшанування пам’яті українців: християн та юдеїв, які віками жили і працювали пліч-о-пліч на цій землі і кров’ю яких вона окроплена під час двох світових воєн», – переконані глави Церков.

«Цього дня благословляємо вам з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу, на глибоко символічне місце − цвинтар Січових стрільців. Поєднуючи таким чином нашу пам’ять про драматичні події двох світових воєн на нашій землі, ми надихатимемо теперішнє покоління на захист нашої Батьківщини в дні нової агресії. Закликаємо всіх людей доброї волі об’єднатися навколо цієї надважливої справи і запевняємо вас у нашій молитовний підтримці», – йдеться у спільному Зверненні глав УГКЦ та УПЦ КП.

Нагадаємо, Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із Предстоятелем УПЦ КП Патріархом Філаретом 25 вересня 2017 року уже зверталися до влади і мешканців м. Самбора на Львівщині з підтримкою задуму облаштувати меморіальний комплекс у районі єврейського кладовища.

Повний текст Звернення