В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси про інклюзію та проти дискримінації

Навчатимуть передусім вчителів, як займатись з дітьми з особливими потребами та уникати цькувань
   Роксолана Мудрак   1906  

Closeup Group Young Coworkers Together Discussing Creative Project During Work Process.Modern Friends Business Meeting Discussion Startup Concept Office.Hipsters Hand Typing Laptop.Blurred.Wide

Цього року в Україні на постійній основі запустили онлайн-курси для вчителів початкових класів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та курс із недискримінаційного підходу в навчанні. Вони абсолютно безкоштовні. Записатись на них можуть не лише вчителі, а й батьки, працівники шкільних адміністрацій та будь-хто, кого цікавить неформальна освіта на ці теми.

«Мета обох курсів — підвищити обізнаність вчительства щодо інклюзивного навчання та безпеки в школі. Адже в Україні понад 100 тисяч дітей із особливими освітніми потребами і ще близько 150 тисяч із інвалідністю, та понад 90 тисяч в інтернатах. Переважна кількість з них до 2027 року вчитимуться в загальноосвітніх закладах. Саме тому я взявся за це питання. Знаєте, в кожного свій фронт. В когось — на Передовій. В мене — в тилу — цивілізувати освіту», – говорить волонтер та координатор створення курсів Володимир Бризкін.

КУРС «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами»

За допомогою цього курсу вчителі/-ки початкових класів можуть опанувати теоретичні і практичні знання для роботи в інклюзивному класі. Онлайн-курс сформовано з 6 модулів = 30лекцій. Це 10-хвилинні відео, які ведуть лектори/ки — практики, що мають досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзії і поза нею.

Записатися на курс можна тут.

Курс «Недискримінаційний підхід у навчанні»

ГО «Студена» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra розробила курс «Недискримінаційний підхід в навчанні» — безкоштовний та доступний для всіх. Цей проект створюється у межах Нової Української Школи, і спрямований на протидію дискримінації в освітньому середовищі. Курс містить 9 модулів по 30 лекцій. Лектори онлайн-курсу ознайомлюють із базовими поняттями толерантності, прав людини, недискримінації і нададуть багато матеріалу, який можна використовувати в практичній площині. Зокрема: як зробити школу дружньою для кожної дитини та створити атмосферу взаємоповаги й підтримки у класі.

Записатися на курс можна тут.

Ті, хто успішно пройде курс – отримає безкоштовний електронний сертифікат. На фінальний результат, необхідний для отримання сертифікату впливає виконання тестових завдань. Сертифікат створюється автоматично щонеділі й з’явиться у персональному кабінеті. Сертифікат отримують слухачі/-ки, які до закінчення навчання набрали 60 та більше відсотків (балів).

«Обидва курси — пілотуються. Сьогодні вони не є обов’язковими, попри значимість. За результатами пілотування курси, ймовірно, отримають відповідні дозволи і схвалення та стануть грифованими. Можливо, що згодом увійдуть до числа обов’язкових. Якщо так станеться, то всі сертифікати, отримані вчителями під час пілотування, будь зараховані, як години обов’язкової підготовки», – наголошує Володимир Бризкін.

Додамо, майже 22 тисячі вчителів початкової школи вже завершують навчання на курсах. А 1/5 вчителів молодших класів вже отримали необхідні знання.