X
    Categories: КонкурсиНовини

Таємниці Львова: фотозапитання серпня

конкурс "Таємниці Львова"

Конкурсне запитання від 30 серпня

Наше запитання стосується скульптури, яка вже давно стала однією з візитівок Львова. Щоправда, говоритимемо не про копію, яку бачать усі, а про оригінал.

Фото: Фотографії старого Львова

Скульптура Марії, яка стоїть сьогодні на проспекті Свободи, є копією аналогічної скульптури 1862 року. Оригінал місту подарувала дружина графа Бадені, графиня Северина. Спершу скульптура стояла там, де нині бачимо пам’ятник Міцкевичу, а згодом її пересунули на нинішнє місце.

У часи радянської влади скульптуру Марії замінили фонтаном. Попри те, що багато сакральних пам’яток тоді було знищено, цю вдалося врятувати. Вже багато років вона зберігається у церкві Андрія.

Натомість на фонтані стоїть копія. Вона є відтворенням оригінальної скульптури, однак на копії немає відтвореного того, що завдяки Северині Бадені на оригіналі є з самого початку.

Щоб надіслати відповідь на запитання, заповніть, будь ласка, цю форму (дійсна до 10:00 6 вересня).

Нагадаємо, «Львівська газета» разом з братами Радковцями та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» проводить конкурс «Таємниці Львова».

На переможців чекають призи від «Львівської газети», солодкі подарунки, книжки, сертифікати на екскурсії  та інші несподіванки від партнерів конкурсу.

Умови конкурсу:

  1. Щотижня в четвер об 11.00 на сайті «Львівської газети» gazeta.lviv.ua у розділі «Конкурс «Таємниці Львова» буде опубліковано запитання тижня.
  2. Відповіді на запитання прийматимуть ЛИШЕ через спеціальну форму під запитанням на сайті. Коментарі на сторінках соцмереж, відповіді на e-mail тощо не враховуватимуть.
  3. Відповіді прийматимуть до 10.00 наступного четверга.
  4. Щотижня у четвер буде визначено переможця тижня, який дав правильну відповідь на запитання, поставлене у попередній тиждень. «Львівська газета» публікуватиме прізвища та імена усіх, хто дав правильну відповідь, а переможця обиратиме система Random.
  5. Окрім цього, щомісяця «Львівська газета», брати Радковці та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» розігруватимуть особливий приз серед тих, хто відповів правильно на всі запитання місяця. Усі учасники цього розіграшу, тобто ті, хто дав правильні відповіді на чотири запитання (в окремих випадках – 5 запитань), також отримають заохочувальні призи від організаторів.
  6. Підсумки конкурсу та нагородження переможців усіх турів протягом місяця відбуватиметься наступного місяця (після оголошення переможців усіх тижнів попереднього місяця) у приміщенні ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» (м. Львів, вул. Коперника, 40-а) за участі представників «Львівської газети»
  7. Під час нагородження також розігруватимуть призи серед усіх присутніх.
Марічка Курило: журналістка