Обрали фірму, яка виконуватиме протиаварійні роботи у Поморянському замку

Вартість робіт - 16 млн грн
     425  

Фото: Ігор Мартинів

Вчора, 28 серпня, на сайті держзакупівель Prozorro відбувся тендер на виконання робіт з ліквідації аварійного стану Поморянського замку. Переможцем тендеру стало колективне підприємство “Центр комплекс” Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України”. Запропонована вартість робіт –  15 960 000, 00 грн. Інший учасник торгів – ТОВ “ВЕСТ БІЛДІНГ ГРУП” пропонував виконати роботи за 16 млн та 78 тис грн.

Нагадаємо, “Центр комплекс” було переможцем конкурсу на виведення Поморянського замку з аварійного стану і торік. Тоді планували, що кошторис усіх робіт становитиме вісім мільйонів гривень. Торік на роботи виділили  800 тис грн., за які укріпили фасади, несучі стіни та віконні прорізи. Однак, попри частково виконані протиаварійні роботи, у квітні цього року обвалилась стіна одного з двох збережених корпусів замку. Новий тендер оголосили, зважаючи на суттєві зміни стану пам’ятки архітектури за останній рік.

За інформацією ініціативи «Поморянський замок», з необхідних 16 млн гр. на 2018 рік є всього 700 тис. грн.: 500 тис. грн. виділила Львівська облрада ще 200 тис. тис – Золочівська райрада.

«Решти коштів наразі нема – треба продовжувати шукати фінансування», – зазначають учасники ініціативи.

Договрів з переможцем повинні укласти протягом 10 днів, якщо не буде зауважень.

Перша згадка про Поморянський замок датується ще XІV століттям. Зараз – це пам’ятка архітектури, яка «перебуває у гостро аварійному стані».