X
    Categories: Новини

«Міністр ДНР» скористався програмою СБУ «На тебе чекають вдома»

Колишній «міністр культури та туризму» терористичної організації «ДНР» нині перебуває на підконтрольній українському уряду території

У підсумку спецоперації контррозвідки Служби безпеки України з тимчасово окупованої території Донецької області виведено колишнього «міністра культури та туризму» терористичної організації «ДНР». Про це інформує Управління Служби безпеки України у Львівській області.

Правоохоронці з’ясували, що мешканець Донецька у травні 2014 року приєднався до незаконних збройних формувань. Перебуваючи у лавах так званої «народної ради ДНР» він під кураторством спецслужб РФ брав участь в організації псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Донбасу. Також чоловік займався формуванням самопроголошених «органів влади та управління».

Після проведення «референдуму» поплічник терористів обіймав посаду «в.о. міністра культури та туризму ДНР». При цьому він неодноразово відвідував територію Росії для виступів на пропагандистських телеканалах та зустрічей з кураторами. Згодом так званий «міністр» покинув «політичну» діяльність та займався підприємництвом у тимчасово окупованому Донецьку.

У липні 2018 року він виявив бажання скористатися Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» у зв’язку з чим звернувся до української спецслужби. Чоловік повідомив про свою участь у діяльності терористичної організації «ДНР», а також факти безпосередньої причетності РФ до окупації окремих районів Донбасу та іншої протиправної діяльності в Україні.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (Створення терористичної групи чи терористичної організації) тривають слідчі дії.

Марічка Курило: журналістка