X
    Categories: КонкурсиНовини

Таємниці Львова: хто ж був першим?

конкурс "Таємниці Львова"

Конкурсне запитання від 23 серпня

Пригадуєте запитання від Андрія Салюка? Задавши його, а потім оприлюднивши відповідь, голова ЛОО УкрТОПІК розвінчав одразу декілька львівських міфів. Сьогодні ми продовжуємо розвінчувати міфи. Запитання звучить так:

Першим називають найчастіше того, хто приїхав 1572 року до Львова, прославившись своїм ремеслом у Москві і будучи там настоятелем одного з храмів. Але насправді, за дослідженнями вчених, першим був інший, ще за більше аніж сто років до нього.

За історичною інформацією, правдивий «перший» був заможним львівським міщанином. Свою найбільшу цінність, завдяки якій увійшов в історію, він отримав від свого тестя – Яна Зоммерштайна, пам’ять про котрого залишилася у львів’ян дещо трансформованими назвами —передмістя Замарстинів та вулиці Замарстинівської. Потім цю цінність він подарував монастирю при Свято-Онуфріївському храмі у Львові 1460 року.

Цей факт спростовує теорію, що певне ремесло до Львова прийшло з Москви.

Назвіть прізвище правдивого «першого».

Щоб надіслати відповідь на запитання, заповніть, будь ласка, цю форму (дійсна до 10:00 30 серпня).

Нагадаємо, «Львівська газета» разом з братами Радковцями та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» проводить конкурс «Таємниці Львова».

На переможців чекають призи від «Львівської газети», солодкі подарунки, книжки, сертифікати на екскурсії  та інші несподіванки від партнерів конкурсу.

Умови конкурсу:

  1. Щотижня в четвер об 11.00 на сайті «Львівської газети» gazeta.lviv.ua у розділі «Конкурс «Таємниці Львова» буде опубліковано запитання тижня.
  2. Відповіді на запитання прийматимуть ЛИШЕ через спеціальну форму під запитанням на сайті. Коментарі на сторінках соцмереж, відповіді на e-mail тощо не враховуватимуть.
  3. Відповіді прийматимуть до 10.00 наступного четверга.
  4. Щотижня у четвер буде визначено переможця тижня, який дав правильну відповідь на запитання, поставлене у попередній тиждень. «Львівська газета» публікуватиме прізвища та імена усіх, хто дав правильну відповідь, а переможця обиратиме система Random.
  5. Окрім цього, щомісяця «Львівська газета», брати Радковці та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» розігруватимуть особливий приз серед тих, хто відповів правильно на всі запитання місяця. Усі учасники цього розіграшу, тобто ті, хто дав правильні відповіді на чотири запитання (в окремих випадках – 5 запитань), також отримають заохочувальні призи від організаторів.
  6. Підсумки конкурсу та нагородження переможців усіх турів протягом місяця відбуватиметься наступного місяця (після оголошення переможців усіх тижнів попереднього місяця) у приміщенні ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» (м. Львів, вул. Коперника, 40-а) за участі представників «Львівської газети»
  7. Під час нагородження також розігруватимуть призи серед усіх присутніх.
Марічка Курило: журналістка