У музеї «Територія Терору» просять не знищувати реквізити вуличної виставки

Дирекція музею «Територія терору» звертається до усіх мешканців і гостей міста з проханням не нищити реквізити вуличної виставки «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg'43: Місто (не)пам'яті»
     274  

«Протягом цього місяця розміщення виставка і з нею постійно відбуваються якісь речі. В нас було 12 кубів: 1 куб вкрали, який розташований біля Львівського національного університету імені Івана Франка. На початку з нього вкрали інформаційні таблиці, а потім – і сам куб. По цьому кубу в нас два досудові розслідування. А з іншими кубами трапляються інші історії. Наприклад, цими вихідними хтось поламав куб біля Янівського концтабору, який розповідав про концтабір, але нам вдалося його зібрати. Така ж сама історія була з кубом, який розташований біля Оперного театру. На інших кубах невідомі дописують різні речі» — зазначила Ольга Гончар, директорка музею «Територія Терору».

Вона звернулася до містян із проханням не нищити виставку, адже її зроблено за гроші платників податків, вона стосується пам’яті Голокосту у Львові. А оскільки вона містить інформацію чотирьом мовами, дуже багато іноземців, які відвідують Львів, відзначають цю виставку.

Зараз у Львові вшановують 75 річницю ліквідації Янівського концтабору та ліквідації гетто. 2 вересня до міста приїде багато гостей і партнерів, тому хотілось би, щоби ця виставка достояла до кінця вересня, – додає директорка музею.

«І загалом — це частина історії Львова, єврейська історія. Тому, можливо, краще висловлювати свою згоду чи незгоду з виставкою, приходячи на наші дискусійні події, а не ламаючи ці куби», – наголосила Ольга Гончар.

Інформаційні стенди можна побачити на 12 міських локаціях: на площі Ринок, біля Оперного театру, Просторі Синагог, Цитаделі, на вулиці Шевченка (місце, де розташовувався Янівський концтабір), вул. Шолом-Алейхема, вул. Вітовського, 55, вул. Вугільна, проспекті Чорновола (біля музею «Територія Терору», біля Львівського національного університету, Площі Шашкевича та вул. Шевській).

Виставка створена у межах програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило. Меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації ґетто та Янівського концтабору у Львові». Творці виставки також розробили інформаційний буклет з картою, де позначено всі локації, завдяки якому кожен охочий може пройтися й ознайомитись з усією інформацією, розміщеною на стендах. Путівники можна взяти у музеї «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45 Г та у Центрі надання туристичної інформації, що за адресою: площа Ринок, 1.