Владика Борис Ґудзяк став лауреатом Премії імені В. Стуса

Церемонія вручення відбудеться 26 серпня
     327  

Фото: Духовна велич Львова

Президент Українського католицького університету Владика Борис Ґудзяк став лауреатом Премії імені В. Стуса 2018 року. Її присуджують щороку Українським центром Міжнародного ПЕН-Клубу авторам (літераторам, митцям, режисерам), незалежно від місця проживання, прижиттєво, за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції. Про це повідомляє сайт УКУ.
Церемонія вручення відбудеться 26 серпня (неділя) о 17.00 у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12). Лауреат Премії імені Василя Стуса отримує диплом лауреата та відзнаку від Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу.
Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу вирішив взяти на себе справу продовження Премії імені Василя Стуса, заснованої 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ) на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014), яка вручалася щороку, 14 січня, в день святого Василя. Лауреатами Премії були, зокрема, Ольга Богомолець, Марія Бурмака, Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Надія Світлична, Галина Севрук, Людмила Семикіна.
Кожен член журі зголошує одну кандидатуру з коротким (до 100 слів) письмовим обґрунтуванням. Члени журі, які не мають можливості взяти особисто участі в засіданні, голосують електронним шляхом. Усі зголошені кандидатури розглядаються на засіданні журі в двох етапах. На першому етапі, рейтинговим шляхом формується короткий список кандидатів. Цей список оприлюднюється на сайті ПЕН-Клубу. На другому етапі, до 15 квітня, шляхом голосування, за результатом простої більшості голосів, визначається лауреат. Церемонія вручення відбувається щороку до 30 квітня.