У Центрі зайнятості розповіли, кому на Львівщині найпростіше знайти роботу

Упродовж січня-липня 2018 року соціальними послугами районних, міських філій і центрів зайнятості області задля працевлаштування скористалися 52,5 тис. осіб, зокрема 32,6 тис. безробітних
     249  

Торік число тих, хто офіційно набув статус безробітного на Львівщині, становило на 5,5 тисячі осіб більше. База задекларованих вільних робочих місць і вакантних посад за перші сім місяців цього року, порівняно зі звітним періодом 2017 року, зросла на 0,6 тис. пропозицій і становила 42,9 тис. вакансій. Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості.

«Станом на 01.08.2018 року в області офіційно шукали роботу 14,0 тис. краян (минулого року – 15,0 тис.), а неукомплектованими залишалися 8,4 тис. робочих місць, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Традиційно найпростіше знайти місце праці робітникам, для котрих зафіксовано 6,2 тис. пропозицій працевлаштування, 1,4 тис. вільних місць праці були для службовців, ще 0,8 тис. – для тих, хто не має спеціальної підготовки та відповідного рівня освіти».

У розрізі професійних груп найбільший попит на робочу силу на кінець липня 2018 року спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин, найменш популярними залишаються пропозиції праці для робітників сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства, керівників, вищих державних службовців. Відтак, оператори автоматичних і напівавтоматичних ліній верстатів і установок, водії автотранспортних засобів, швачки та монтери кабельного виробництва на лаві безробітних довго не засиджуються.

Як зазначив пан Барилюк, на одну вакансію в середньому на Львівщині претендувало дві особи, торік – 3 безробітних. Упродовж січня-липня фахівці обласної служби зайнятості допомогли повернутися до трудової діяльності 27,2 тис. мешканцям Львівщини, з них понад 70% вдалося працевлаштувати до моменту набуття статусу безробітного.