Головний архітектор Львова прокоментував створення торгового центру у Бригідках

Територію нинішнього СІЗО планують віддати інвестору в обмін на новий СІЗО
     323  

У Львівській міській раді здивовані рішенням Мін’юсту віддати територію нинішнього СІЗО під торгово-розважальний центр без широкого обговорення питання. Головний архітектор Львов Юліан Чаплінський назвав його поспішним. Про це посадовець написав у себе на Facebook-сторінці.

«У пресі появилась новина про те, що міністерство юстиції отримало пропозицію від якогось інвестора переробити львівське СІЗО, так звані бригідки на вул.Городоцькій, під торговий центр з музеєм. Насправді управління архітектури та міська рада також здивовані, як і решта львів’ян, які зреагували на це повідомлення, оскільки жодних документів, офіційних заяв не надходило в міську раду», – написав Юліан Чаплінський.

За його словами, у посадовців ратуші є багато запитань до цієї ідеї, адже передусім є історичне питання щодо використання та пристосування цього комплексу.

«Друге питання – це конструктивне, бо ми достеменно знаємо, що стан стін цього СІЗО є дуже незадовільний, підлоги постійно просідають і вологість досягає практично третього поверху.
Ще однією проблемою є транспортна розв’язка, тому що в даний момент вона є невирішена, і будь-які реконструкції, пристосування повинні враховувати автомобільне навантаження, а торгівля, як ми знаємо, завжди супроводжується тиском автомобілів», – написав посадовець.

Головний архітектор міста наполягає щоб процес залучення інвестора до будівництва нового СІЗО та передача нинішньої будівлі відбувались максимально прозоро, з залученням професійних кіл, з залученням еліт Львова, істориків, львовознавців, в тому числі транспортників, конструкторів, архітекторів, а також, щоб весь процес відбувався в рамках широких громадських слухань.

Нагадаємо, як писала «Львівська газета», міністерство юстиції отримало пропозицію інвестора щодо будівництва нового слідчого ізолятора у Львові. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на заступника міністра юстиції Дениса Чернишова.

Відповідно до наданих розрахунків, побудувати об’єкти нового слідчого ізолятора мають протягом трьох років, а на земельній ділянці по вул. Городоцького, 20, де нині розташований СІЗО, передбачено спорудження торгово-розважального центру та Музею жертв політичних репресій, який після введення в експлуатацію на безоплатній основі передадуть місцевій громаді.