США нададуть Україні 250 млн доларів на безпекову допомогу

Президент США Дональд Трамп підписав відповідний закон
 |    932  

Набув чинності оборонний бюджет США на 2019 р., яким виділяється 250 млн. дол. на безпекову допомогу Україні. Про це інформує Посольство України в США.

Президент США Дональд Трамп підписав раніше схвалений Сенатом і Палатою представників закон про «Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони» (NDAA). Документом передбачено виділення Міністерству оборони США 250 млн. дол. для надання безпекової допомоги Україні, зокрема й у вигляді летальних оборонних озброєнь.

Загалом, документ передбачає спрямування 716 мільярдів доларів на оборону. Одна з його статей дозволяє виділити Міністерству оборони США 250 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні. В цю суму закладено 50 мільйонів доларів на оборонні летальні види озброєнь.

Документ також включає положення про продовження співпраці з Україною у питанні кібербезпеки, який передбачає допомогу Києву у посиленні власних спроможностей щодо захисту від кібератак, – інформує «Голос Америки».

Також у розділі про «посилення стримування російської агресії у Європі» йдеться про посилену безпекову допомогу Україні та підтримку реформ оборонного сектору.

«NDAA також зміцнює нашу підтримку союзникам в Європі проти російської агресії, через надання фінансування для ініціативи стримування в Європі. У протистоянні цим небезпекам, ми знаємо, що слабкість – найбільш певний шлях до конфлікту і надзвичайна потужність є найбільш певним засобом нашої оборони», – цитує президента Трампа Білий дім.

Проект бюджету-2019 закладає «розвиток і впровадження комплексної стратегії співробітництва у галузі безпеки, яка пояснює та визначає пріоритети підтримки союзників та партнерів у Європі, включаючи Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Болгарію, Україну, Молдову та Грузію», а також «вивчення можливості збільшити періодичність та масштаб проведення військових навчань НАТО у Чорному морі за участі України та Грузії».