Громадський бюджет Львова: що змінилось і як подати ідею

Наступного року на бюджет участі можуть виділити до 25 млн грн
 |    495  

Вже за два дні, з 15 серпня у Львівській міській раді розпочнуть збирати ідеї проектів, які наступного року можуть бути профінансовані в рамках громадського бюджету. Для реалізації ідей, які запропонують львів’яни у 2019 році планують виділити близько 25 млн грн.

Пропозиції проектів прийматимуть до 15 вересня. У мерії очікують на кілька сотень цікавих ініціатив. До прикладу, торік львів’яни подали 297 проектів, 38 з яких стали переможцями і отримали кошти на реалізацію.

«Ми закликаємо львів’ян подавати свої ідеї щодо змін у місті. Нагадуємо, що у березні цього року були дещо змінені умови подачі проектів. Тому просимо уважно їх читати», – розповів у коментарі «Львівській газеті» начальник відділу громадського партнерства Львівської міської ради Орест Файфурка.

Від львів’ян прийматимуть ідеї у двох категоріях: великі та малі. Великі проекти мають стосуватись усього міста і їхній допустимий бюджет – 3 млн грн., кошторис малих проектів може сягати 500 тисяч і вони мають стосуватись одного району міста.

Цього року у Львові вперше встановлено поділ проектів на дві категорії: «Освітні проекти» (реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, ВНЗ) та «Інші проекти», частка яких не може становити менше 40 % від загальної кількості проектів-переможців.

«Минулого року ми отримали дуже багато освітніх проектів. Більшість проектів-переможців стосувались власне освітніх просторів. Звісно, це дуже важлива частина розвитку міста, але, щоб дати шанс і іншим проектам, цього року ми розділили ці напрямки», – пояснює Орест Файфурка.

Серед інших нововведень цього року – заборона агітації за проекти на території Центру надання адміністративних послуг, де можна проголосувати за обраний проект.

Шлях для реалізації певної ідеї не особливо відрізняється від попередніх років.

Проекти до громадського бюджету міста Львова можна подавати до 15 вересня такими способами:

  • шляхом заповнення спеціальної форми, що буде доступна на сайті gb.city-adm.lviv.ua.
  • у електронному вигляді через Центри надання адміністративних послуг Львівської міської ради

До проекту потрібно додати список осіб, які підтримують реалізацію цього проекту. Якщо йдеться про малий проект, необхідно подати список із 25 таких осіб з їхніми підписами. У разі подання великого проекту необхідно подати список із 50 таких осіб з їхніми підписами.

Як і раніше, до проектів, що подадуть у 2018 році, актуальною є вимога щодо того, аби їх реалізація була можливою протягом року. Проект має бути спрямований на вдосконалення інфраструктури міста.

Подавати їх можуть особи, які народились, живуть, працюють, навчаються у Львові або мають тут нерухомість.

Переможців обиратимуть голосуванням. Голосування триває протягом 15 календарних днів – з 1 по 15 листопада року. Голосувати може кожен львів’янин, який тут народився, живе, вчиться, працює чи має нерухомість.

Нагадаємо, громадський бюджет – це механізм, із допомогою якого львів’яни можуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Для цього спершу мешканці пропонують цікавий проект, а потім їхню ідею підтримують (або не підтримують) львів’яни своїми голосами.

Схожі бюджети участі дуже поширені у США та європейських країнах. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема в Сумах, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці й навіть у містечку Турка Львівської області.