Львів’ян запрошують на одноденну виставку китайського живопису

До експозиції увійдуть твори одинадцятьох митців
     917  

9 серпня 2018 р. о 16:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) відбудеться презентація творів китайського живопису «Зелена хвиля над Дніпром». Виставка триватиме лише один день та представить найкращі здобутки сучасного китайського живопису із його багатовіковими традиціями та непересічними естетичними якостями. 

До експозиції увійдуть твори одинадцятьох митців – професорів та студентів, що представляють  одні із найпотужніших вищі мистецькі школи Китаю (Академія Образотворчого мистецтва Шанхайського університету, Центральна академія мистецтв, Нанкінська академія мистецтв). Хоча в основі усіх робіт лежать глибинні традиції китайського живопису, можна виразно простежити індивідуальну манеру та авторський почерк кожного із авторів. В комплексі, пропонована експозиція вирізнятиметься легкістю та надзвичайною естетичною виваженістю, яка притаманна китайській художній культурі в цілому. 

Символічна назва виставки «ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ НАД ДНІПРОМ» апелює до назви великої мистецької галереї в м. Усі «Greenwave» (у пер. з англ. «Зелена хвиля»), яка активно співпрацює з українськими художниками, проте цього разу демонструватиме кращі здобутки сучасної  художньої культури Китаю в Україні.

Цей міжнародний мистецький проект відбувається в рамках візиту до Львова делегації культурно-мистецьких діячів з Китаю, з ініціативи та за підтримки Західного регіонального науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України, Львівської національної академії мистецтв та Музею мистецтва Центрально-східної Європи «GREENWAVE» м. Усі (КНР). Загалом, це важлива подія, що має на меті зафіксувати певний етап розвитку україно-китайських відносин в мистецькій площині, дає можливість двом культурам краще пізнати один одного та сприятиме налагодженню подальшого ефективного співробітництва між Львівською національною академією мистецтв та провідними мистецькими навчальними закладами Китаю.