X
    Categories: Новини

У Миколаївському районі горіла старовинна церква (фото)

Будівлю частково вдалось врятувати, але вона дуже пошкоджена вогнем

У суботу, 5 серпня, о 14:34 Служба порятунку “101” отримала повідомлення про те, що  у Миколаївському районі у селі Велика Горожанка трапилась пожежа. Вогонь зайнявся у церкві «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» УГКЦ.

“Під час виникнення загорання церква була зачиненою, людей усередині не було. Складність гасіння пожежі полягала у швидкому поширенні вогню дерев’яними конструкціями будівлі. На момент прибуття вогнеборців пожежа поширилася на значну площу, й охопила більшу частину будівлі”, – розповіли рятувальники.

Внаслідок пожежі обвалились два куполи. Через щільне задимлення вогнеборцям довелось працювати у спеціальних апаратах захисту органів дихання.

За дві години пожежу вдалось локалізувати, а о 17:25 її погасили повністю. Пожежники не допустили переміщення вогню на дзвіницю, що розміщена поряд.

Проте все ж вогонь знищив церковний інвентар та майно на площі 90 кв.м, 3 куполи та дерев’яні перегородки на площі 50 кв м, а також пошкодив внутрішні дерев’яні стіни на площі 125 кв м.

Пожежу гасили 29 рятувальників та 7 одиниць спецтехніки. Причина виникнення пожежі встановлюється.

Церква, що постраждала у вогні, була споруджена  1797 року.  Як зазначає дослідник дерев’яної сакральної архітектури Василь Слободян у своїй книжці “Церкви України. Перемиська єпархія”, на надпоріжнику південних дверей в наву напис червоною фарбою : “Та церква збудована: Року Божого = 1798“. Описуючи село в сер. XIX ст. сучасник зазначив: “За ставом піднімалась гора, на якій поміж густої громади хаток, стирчала церква, що здіймалась майже над цілим селом…”. Первісно вона була тризрубна, триверха.
 
Сьогодні довжелезна чотиризрубна будівля, своїм розміром завдячує розбудованому, ймовірно у 1862 році році, бабинцю. Святиню відновлювали у 1922 році
Марічка Курило: журналістка