Восени військовим планують збільшити зарплату

Кажуть, що через масові звільненням у ЗСУ
     1030  

Вже після 1 жовтня українські військові можуть мати більші зарплати. Міноборони прийняло рішення про підвищення грошового забезпечення. Проте для реалізації потрібно 4,5 млрд грн. Тому відомство звернулося із відповідним листом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

“Недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних). Всього з січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Якщо у 2016 році мінімальне грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн, то відповідних до тодішніх цін це була пристойна зарплата. Натомість зараз, через зростання цін, ця сума вже не є достатньою.

Через це у лавах ЗСУ почався відтік кадрів.

Адже зараз грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби складає 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.

Міноборони вважає, що із 1 жовтня 2018 року варто підвищити мінімальне грошове забезпечення:

  • рядовому складу – до 9 тис. грн.
  • офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

Крім того, підготовлено й інше рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:

  • військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 000 гривень;
  • підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.