Львів’яни проходили лабіринт, аби не стати жертвою торгівлі людьми (фото)

Сьогодні з нагоди Дня протидії торгівля людьми в парку «На Валах» створили «Лабіринт можливостей»
   Роксолана Мудрак   670  

Фото: Роксолана Мудрак

Мета акції в тому, щоб уберегти населення від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.

Проходження лабіринту відбувається у формі своєрідного квесту, де учасник на початку обирав 5 речей, які візьме з собою на роботу за кордон. Далі на нього чекали кілька етапів. На кожному з них подальший напрямок в лабіринті визначає та чи інша відповідь на запитання. У фіналі кожен учасник дізнавався, чи достатньо він знає інформації про подорожі і роботу за кордоном.

Фото: Роксолана Мудрак

«Тішить, що Україна за результатами щорічного звіту держдепартаменту США сьогодні у другій групі серед країн, які докладають максимальних зусиль для того, щоб на місцевому рівні вживати заходи боротьби з торгівлею людьми. На Львівщині на сьогодні встановлено 26 статусів мешканцям як такі, що постраждали від торгівлі людьми. Ці особи мають першочергове право на надання психологічної, соціальної, медичної допомоги, на отримання одноразової грошової допомоги і за бажанням можуть перебувати на обліку в центрі соціальних служб», – наголосила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

Аби не стати жертвою при пошуку роботи за кордоном, варто уважно читати умови договору. Звертати увагу, щоб у ньому не було слів «тощо», «та інше» чи фраз «умови обговорюються» чи «за домовленістю», адже за ними можуть ховатись обов’язки, які людину змушуватимуть виконувати не добровільно. Також за будь-яких умов не можна нікому давати паспорт, варто мати з собою копії всіх документів та їх скан-копії на електронній пошті. Перед поїздкою дізнайтесь адресу консульства і про всяк випадок залиште його номер родичам. Для повної безпеки, щоб урятуватися в разі викрадення чи секс-рабства, домовтеся з родичами про «кодове слово», яке означатиме, що ви в біді.

Важливо, шукаючи роботу за кордоном, ретельно перевіряли інформацію про роботодавця, не підписувати документи незрозумілою мовою (договір має бути двомовним).

«Щоб не стати жертвою торгівлі людьми, важливо перевіряти організацію, яка пропонує роботу, інформація про неї міститься у реєстрі Міністерства соцполітики і є у вільному доступі на сайті. Аби захистити себе, важливо підписувати контракт, у якому буде повна інформація про умови роботи, соціальне, медичне страхування, умови репатріації мігранта. Потрібно уникати абстрактних формулювань у контракті. Ніколи не віддавати оригінал паспорта роботодавцю», – наголосила оперуповноважений управління боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Вікторія Тимчишин.

Додамо, впродовж тижня поблизу прикордонних пропусків волонтери роздаватимуть буклети, в яких зазначено, куди звертатись, якщо потрапили в ситуацію з ризиком стати жертвою торгівлі людьми.