Актори театру Заньковецької просять про допомогу у зйомках фільму

Фільм заснований на реальних подіях
   Дар’я Шовкопляс   1455  

Вже на цих вихідних, 21-23 липня, у Львові зніматимуть короткометражний фільм «Gambit». Сюжет заснований на реальних подіях і розповідає про шахрайські схеми, в які потрапляють самотні люди похилого віку. Режисери, Андрій Сніцарчук та Роман Мартин, планують застерегти українців від небезпеки.

Для реалізації проекту необхідно зібрати 80 000 грн. Наразі до повної суми не вистачає ще близько 50 000 грн.  Переказати гроші можна на сайті Спільнокошту.

Головний герой стрічки –  волонтер Роман, який чекає сина з АТО. Колись він був тренером з шахів, однак в реальному житті не помічає, як зв’язується з шахраями та стає лише пішкою. Щоб побачити сина герой проходить через небезпеки та зустрічає різних людей. Назва стрічки іронічна.

«Життя – шахова дошка, а  Gambit – дебют у грі, коли доводиться зробити перший хід, і  не завжди вдалий. Герой також не помічає, як його «обставляють», і що зробивши, на його думку один обдуманий хід, все руйнується, бо навколо тисячі пасток. Хоча у грі він досі вправний, саме життя ставить його на дошку,» – розповідає Роман Мартин.

Знімати будуть у парку імені І. Франка, біля Лісотехнічного університету та в одній з львівських лікарень. Але в самому сценарії до конкретного міста не прив’язуються.

«Це може статись всюди. Щоб не бути профанами, ми вирішили проконсультуватись з юристом. Виявилось, що в такі шахрайські схеми люди потрапляють ледве не щодня. Ці події могли б розв’язатись як у Києві, так і у Харкові, Херсоні чи Дніпрі. Але Львів’яни місто впізнають. Бруківка все одно потрапить до кадру,» – розповідає Андрій Сніцарчук.

Тим, хто переказав гроші на зйомки, творча група планує віддячити. На цих людей чекають різні подарунки ( від фірмових чохлів на телефон до запрошення на знімальний майданчик).

У фільмі задіяні 18 акторів. Більшість – з театру імені М. Заньковецької. Головного героя грає актор Януш Юхницький. А головну жіночу роль отримала студентка Львівського національного університету імені Івана Франка, Олена Білоус.

Весь кошторис фільму можна переглянути на сайті Спільнокошту. Фірмову продукцію та монтаж творча група оплачує за свій кошт. Гроші можна переказувати ще протягом 24 днів.

Прем’єру планують на кінець вересня – початок жовтня.