X
    Categories: НовиниСтиль життя

Залежність від погоди: про що потрібно пам’ятати

Фото: Твоє місто

За оцінками медиків, близько третини дорослого населення в Україні «залежне від погоди»

Наступного тижня Sinoptic обіцяє мінливу хмарність та грози. Температура вдень коливатиметься від 19 до 22 *С, а вночі від 16 до 20 *С . Як переналаштувати  організм на дощовий режим і впоратися з метеозалежністю, дізнавалася «Львівська газета».

До третини дорослого населення в Україні можуть бути залежні від погоди. Підвищена чутливість спричиняє головний біль, пришвидшення серцебиття, дратівливість, розлади сну та загострення хронічних захворювань.

Найбільш чутливими до метеорологічних змін є гіпертоніки, ті, хто страждає від депресії, підлітки та вагітні жінки. Цікаво, що люди з різним типом темпераменту також сприймають погоду по-різному. Холерикам та меланхолікам важче пережити зміни, ніж сангвінікам та флегматикам, особливо, коли після спеки приходять дощі.

Як боротися з метеозалежністю?

– Люди з хронічними захворюваннями повинні бути особливо обережні під час зміни погоди, адже в такі моменти хвороби загострюються. Не забувайте приймати ліки, призначені лікарем. Носіть їх з собою.

– Підтримуйте свій організм вітамінами. Це можуть бути аптечні комплекси (вітаміни А і С) або ж продукти, які їх містять. Калій, магній та кальцій також допоможуть стати менш вразливим до погодних умов. Вони є у картоплі, бананах, баклажанах, капусті, абрикосах, шпинаті, горіхах, гречаній каші, кефірі, сирі та рибі.

– Притримуйтесь збалансованого харчування. Це сприяє зміцненню імунітету. До того ж,  під час погодних змін краще скоротити вживання жирних та смажених продуктів і відмовитись від гострих приправ.

– Будьте обережні з фізичними навантаженнями. «Критичний» період краще пережити у спокійному режимі. Не встановлюйте рекорди на тренуванні та, якщо є можливість, відкладіть важливі зустрічі, тривалі поїздки і візити до держустанов. Зупиніться на домашній роботі (пранні, прибиранні, тощо).

– Не перестарайтесь з «лікуванням». Не загартовуйте свій організм тоді, коли погода міняється. Відмовтесь від лазні, фізіотерапії та інших процедур, які перевантажують організм. Вони можуть спровокувати загострення.

– Потурбуйтеся про душевний спокій. Серед метеозалежних людей є група тих, чий настрій залежить від погоди за вікном. Їх називають метеоневротиками.

Метеоневроз. Чому з’являється і як позбутися?

Метеоневротики страждають від «поганої» погоди. Справа в тому, що люди мають природню потребу у певній кількості сонячних променів, світла та тепла. Дехто з нас відчуває цю нестачу занадто гостро, тому впадає в депресію або скидає негатив на інших.

Психологи пояснюють, що неврози пов’язані і з дитячим досвідом. Якщо у нашому дитинстві старші погано почували себе у дощову погоду, це могло відобразитися і на нас. Людина запам’ятовує логічний ланцюжок: якщо за вікном дощ, то всі ходять сумні або сердиті і чогось хорошого можна не чекати.

Як же не нервувати і не псувати настрій іншим?

У дощові дні варто змиритись з погодою і створити позитивний настрій. Робіть те, що любите. Якщо сидіти весь день у приміщені не виходить і треба ходити по вулиці, влаштовуйте короткі відпочинки. Зайдіть у затишне місце, замовте улюблений напій і спробуйте полюбити краєвид за вікном.

Марічка Курило: журналістка