Таємниці Львова: математичне запитання

Конкурсне запитання від 12 липня
     1635  

конкурс "Таємниці Львова"

Наше минулотижневе запитання стосувалось родини відомого львівського математика. Цього тижня ми продовжимо тему львівських вчених і, зокрема математиків.

У першій половині ХХ століття Львів особливо славився своєю математичною школою. Сталося це і завдяки відомому вченому Стефану Банаху. Він мешкав у Львові, був професором університету і відомим передусім тим, що став одним з творців сучасного функціонального аналізу.

У Львові досі побутує історія, що більшість математичних відкриттів у місті ставались за кавою. В одній з міських кав’ярень щодня, по обіді, збирались вчені. Подейкують, що спершу вони записували математичні завдання та їхні розв’язки на столах. А вже потім з легкої руки дружини Стефана Банаха – Люсії – там з’явився спеціальний зошит, у якому усі могли написати своє завдання, або спробувати розв’язати завдання, які написали колеги. Ця своєрідна книга, яка досі зберігається в сімейному архіві Банахів, отримала свою назву за назвою кав’ярні, де збирались математики. А вкажіть назву цієї кав’ярні і її сучасну львівську адресу.

Щоб надіслати відповідь на запитання, заповніть, будь ласка, цю форму (дійсна до 10:00 19 липня).

Нагадаємо, «Львівська газета» разом з братами Радковцями та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» проводить конкурс «Таємниці Львова».

На переможців чекають призи від «Львівської газети», солодкі подарунки, книжки, сертифікати на екскурсії  та інші несподіванки від партнерів конкурсу.

Умови конкурсу:

  1. Щотижня в четвер об 11.00 на сайті «Львівської газети» gazeta.lviv.ua у розділі «Конкурс «Таємниці Львова» буде опубліковано запитання тижня.
  2. Відповіді на запитання прийматимуть ЛИШЕ через спеціальну форму під запитанням на сайті. Коментарі на сторінках соцмереж, відповіді на e-mail тощо не враховуватимуть.
  3. Відповіді прийматимуть до 10.00 наступного четверга.
  4. Щотижня у четвер буде визначено переможця тижня, який дав правильну відповідь на запитання, поставлене у попередній тиждень. «Львівська газета» публікуватиме прізвища та імена усіх, хто дав правильну відповідь, а переможця обиратиме система Random.
  5. Окрім цього, щомісяця «Львівська газета», брати Радковці та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» розігруватимуть особливий приз серед тих, хто відповів правильно на всі запитання місяця. Усі учасники цього розіграшу, тобто ті, хто дав правильні відповіді на чотири запитання (в окремих випадках – 5 запитань), також отримають заохочувальні призи від організаторів.
  6. Підсумки конкурсу та нагородження переможців усіх турів протягом місяця відбуватиметься наступного місяця (після оголошення переможців усіх тижнів попереднього місяця) у приміщенні ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» (м. Львів, вул. Коперника, 40-а) за участі представників «Львівської газети»
  7. Під час нагородження також розігруватимуть призи серед усіх присутніх.