В Україні зареєстрували третій випадок дифтерії

Цього разу – на Київщині
 |  Тетяна Швець   598  

15-річний підліток з Київської області захворів на дифтерію. Діагноз підтверджено лабораторно. Йому ввели протидифтерійну сироватку.

«Наразі його стан стабільний. Хлопчик перебуває в інфекційному відділенні Київської дитячої лікарні м. Боярка», – повідомляє центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Дифтерія – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і характеризується запаленням слизистих оболонок. Симптоми дифтерії дуже схожі на ангіну.

Читайте також: Дифтерія: перші ознаки і як вберегтися

Нагадаємо, перші два випадки захворювання на дифтерію трапилися в Рубіжному, що на Луганщині. Перший зареєстрували в січні 2018 року, хворим виявився 36-річний мешканець села. Другий випадок діагностували в червні. Постраждав 32-річний чоловік.

Міністерство охорони здоров’я України застерігало, що разом зі спалахом кору в Україні можуть бути випадки захворювання на дифтерію.

Лікарі закликають негайно робити щеплення проти дифтерії дорослим і дітям. Якісна вакцина наявна в усіх областях України. Щеплення є безплатним як для дітей,так і для дорослих.

«В Україні наявні 800 000 доз протидифтерійної сироватки як гуманітарної допомоги», – повідомляє МОЗ України.