Масштабним флешмобом українці обвалили рейтинг ФІФА в Facebook

Таким чином українці підтримали гравців національної збірної Хорватії
     1212  

Більше ніж сто тисяч українців взяли участь у флешмобі, під час якого виставили офіційній сторінці ФІФА (Міжнародна федерація футболу) у соціальній мережі Facebook найнижчий рейтинг —один з пяти балів. Низька оцінка також зазвичай супроводжувалась коментарем «Слава Україні». Флешмоб став реакцією на події під час чемпіонату світу з футболу, який відбувається у Росії.

Акцію організували після того як Федерація винесла попередження гравцю національної збірної Хорватії Домагою Віді за відео з гаслом «Слава Україні».

Як пише Громадське, Віда записав відеозвернення після перемоги над збірною Росії у чвертьфіналі Чемпіонату світу — на відео футболіст вигукує «Слава Україні», а його колега каже «Ця перемога — за «Динамо» та за Україну!» (обидва футболісти раніше грали за київське «Динамо).

У ФІФА розцінили такі заяви як політичні та заявили про неприпустимість цього в межах Чемпіонату. Відтак українці вирішили знизити рейтинг ФІФА хоча б у соцмережі та почали масово ставити найнижчі оцінки сторінці ФІФА у Facebook.

Флешмоб розпочався 9 липня, і станом на 7 ранку 10 липня на сторінці федерації 147 тисяч поміток з найнижчою оцінкою в 1 бал з 5 максимальних. За 7 годин на сторінці з’явилося 20 тисяч нових найнижчих оцінок. У коментарях українці пишуть «Glory to Ukraine!», «Slava Ukraini!», «Glory to Croatia!»  як підтримку висловленим гаслам хорватських футболістів.

Долучитись до флешмобу закликають на офіційній сторінці ФІФА.