Українців просять фінансово підтримати зйомки короткометражки «Гамбіт»

Презентувати фільм планують у Львові
     714  

Автор сценарію та режисер короткометражного фільму «Гамбіт» Роман Мартин із командою закликає підтримати український короткий метр. Для безперешкодної роботи знімального процесу та постпродакшну команді необхідно зірбати 80 тис. гривень. Майже 10 тисяч уже зібрано. Про це повідомляють на сайті спільнокошту «Велика ідея».

Сам фільм розповідає історію Романа – колишнього вчителя гри в шахи, який до АТО жив спокійним життям. Тепер він – волонтер і чекає сина з війни.

«У нас є мета – екранізувати історію, яка могла стати реальністю кожної української родини. Український короткометражний фільм «Гамбіт» – це спроба привернути увагу до проблеми, з якою може зустрітися кожен третій українець – чи це пенсіонер, чи заможний бізнесмен, чи просто самотня людина – неважливо. У стрічці новин ми рідко звертаємо увагу на історію, з якою стикаються не один десяток, не одна сотня, тисяча українців. Наш сюжет заснований на реальних подіях, і демонструє ті злочинні схеми, котрі щодня працюють і ширяться суспільством. Хто винен? Держава? Чи кожен сам відповідає за свої вчинки? На нашу думку, такі проекти потрібні для того, щоб ми (українці) перестали боятися допомагати один одному», – пишуть автори ідеї.

Наразі тривають підготовки до знімального процесу. Вже визначені головні актори: для виконання головної чоловічої ролі запрошено Януша Юхницького, а для виконання головної жіночої ролі – Олену Білоус.

Самі зйомки планують розпочати в серпні цього року. Презентувати короткометражний фільм «Гамбіт» мають намір уже в жовтні у м. Львів.