У Самборі відкрили сортувальну лінію ТПВ (фото, оновлено)

Тут відсортовуватимуть пластик, скло, метал і папір
   Роксолана Мудрак   1681  

Сьогодні, 4 липня, на Самбірському полігоні твердих побутових відходів відкрили сучасну сортувальну лінію, яку Самбір отримав у відповідь на згоду приймати відходи зі Львова. Продуктивність лінії – 15 т/год.  Вартість – 5 млн 473 тис гривень.

Як повідомляє кореспондент «Львівської газети», тут відсортовуватимуть пластик, скло, метал і папір.

На лінії працюватимуть 8 осіб, які ще пройдуть відповідні навчання. У процесі сортування відбирають сміття, яке можна використати як вторсировину, пізніше відібране скидають у спеціальні баки під сортувальною лінією. Решту відходів пересипають і захоронюють на полігоні.

«Самбірський полігон допомагає Львову приймати сміття. Цей полігон одним із перших відгукнувся на наше прохання про допомогу. Львівська обласна державна адміністрація дотрималась своїх обіцянок і сьогодні відкриваємо сортувальну лінію. Я переконаний , що вона працюватиме на благо цього регіону», – зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.

За його словами, сміттєсортувальні лінії дають можливість зменшити об’єм сміття, яке захоронюватимуть на полігонах, майже на 30%, а також поліпшить екологічну ситуацію на полігоні, адже буде менше сміття, що не перегниває. Загалом у день сюди привозять у середньому 30-40 тонн львівського сміття, приблизно стільки ж вивозять з міста.

«У питанні вивозу львівського сміття було чимало проблем, опонентів, адже це політика, але ми робили свою роботу. І на сьогодні завдяки тісній співпраці з ЛОДА нам вдалося відкрити таку сортувальну лінію, про яку раніше такі маленькі міста, як Самбір, могли лишень мріяти», – додав міський голова Самбора Юрій Гамар.

Він також відзначив плюси для самого полігону та міста. Завдяки сортувальній лінії вдасться заробляти кошти на облаштування полігону та збереження на ньому екологічної ситуації відповідно до норм, зокрема облаштування водовідведення.

Зазначимо, такі сортувальні лінії працюють у Червонограді та Золочеві. А приблизно за два тижні запрацює і в Новояворівську. Згодом визначать ще одну територію, де встановлять сортувальну лінію.

Нагадаємо, за кошти резервного фонду державного бюджету у 2017 році Львівська облдержадміністрація за результатами відкритих торгів, переможцем яких стало ТОВ «Хаммель-Україна», закупила 3 лінії для сортування твердих побутових відходів для полігонів Львівської області, в тому числі для полігону в Самборі.