У ЛОДА прозвітували за рік вивозу сміття зі Львова

З міста вивезли 226 тисяч тонн львівських відходів
     435  

Із липня минулого року Львівська обласна державна адміністрація почала координувати процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова. За цей час зі Львова вивезли 226 тис. тонн ТПВ, з яких на полігони області – 85 тис. тонн (38%), на полігони за межами Львівської області – 141 тис. тонн (62%).

Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

За цей період міськрада перерахувала ЛОДА 300 млн. гривень. З них львівській адміністрації вдалось зекономити 100 млн гривень.

«Завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення вдалося зекономити 100 млн грн, які було скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи з м. Львова. За рахунок зекономлених коштів реалізовано понад 170 заходів соціально-культурного та екологічного спрямування, серед яких ремонт житлового фонду, вулиць, дворів, закупівля спецтехніки, євроконтейнерів для побутових відходів тощо», – наголосив Назарій Романчук.

Вдалось також затвердити стратегію поводження з ТПВ до 2030 року. Її депутати  облради проголосували 21 грудня. Відтак, до 2030 року планують налагодити  діяльність 7 регіональних об’єктів захоронення ТПВ та збудувати в області 4 сміттєпереробних заводів ( для одного вже виділено землю на території м. Дрогобич, також йдуть обговорення з Червоноградом).  За словами Романчука, польський інвестор готовий до будівництва і обіцяє, що з моменту виділення земельної ділянки вже за 9 місяців завод зможе приймати сміття. Наприкінці липня цього року в Новому Роздолі відбудуться відповідні громадські слухання щодо цього заводу.

«Загальна кількість інвестицій заводу – 85 млн. євро. Звичайно в ході будівництва цифра може змінюватись. Також цей завод дасть можливість створити 105 робочих місць. Також кожному інвестору ми кажемо, що конролюватимо аби кожен завод працював згідно вимог екологічного законодавства», – наголосив Романчук.

Також в програмі 2030 передбачена рекультивація 154 несанкціонованих сміттєзвалищ Львівщини.

А вже завтра, у середу, 4 липня, на полігоні твердих побутових відходів у м. Самбір відбудеться відкриття першої сучасної сміттєсортувальної лінії. Надалі таку ж лінію мають відкрити згодом в м.Новояворівськ.

Проте, кажуть в ЛОДА, є й мінуси, оскільки було чимало скарг на роботу перевізника ТОВ «АВЕ. Львів». У зв’язку з тим, що перевізник не справлявся з обов’язками та не встигав рекультивовувати сміття з перевантажувальної станції на вул. Північній його позбавили можливості обслуговувати чотири ЛКП Львова.

«Зараз на підприємстві новий керівник. Він веде активні дії з вивезення сміття з Північної. Менш ніж за місяць з перевантажувальної станції було вивезено 1800 тонн відходів, залишилось ще 1400. Я думаю, що в найближчий час повністю очистять цю територію і там діятиме лише перевантажувальна станція», – додав Романчук.

Окрім того, міська рада Львова не передала в управління Львівській ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс».

«До цього часу виконавчі органи м. Львова не виконали рішення, проголосоване на сесії Львівської міської ради в частині передачі повноваження управління ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» Львівській облдержадміністрації», – зазначив Назарій Романчук.

Нагадаємо, у зв’язку з неспроможністю міської влади Львова належно виконувати свої обов’язки щодо вивезення твердих побутових відходів з міста, Львівська ОДА ініціювала рішення щодо передачі повноваження управління сферою ТПВ у Львові. З 1 липня Львівська обласна державна адміністрація координує процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова.