Генсек Ради Європи офіційно проситиме Путіна звільнити Олега Сенцова

Прохання про помилування буде подане у понеділок, 25 червня
     435  

Фото: Корреспондент.net

Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд у понеділок, 25 червня, подасть офіційне прохання до президента Росії Володимира Путіна про помилування українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання у російській колонії. Про це DW повідомив директор департаменту комунікацій, заступник генсекретаря РЄ Даніель Гольтґен (Daniel Holtgen). “У понеділок Ягланд  подасть прохання про помилування Сенцова”, – повідомив Гольтґен. Він також наголосив, що генсек як керівник РЄ має право це зробити згідно з Європейською конвенцією з прав людини.

20 червня Турбойрн Ягланд відвідав Москву, де зустрівся з президентом РФ Путіним, міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та російською омбудсменкою Тетяною Москальковою. За словами Гольтґена, під час переговорів з Путіним питання звільнення українських політичних в’язнів генсек РЄ не порушував. Проте у ході зустрічей з Лавровим та Москальковою він закликав російську сторону звільнити Олега Сенцова з гуманітарних міркувань. “Російська сторона вислухала цей заклик, проте не висловила щодо нього ні підтримки, ні заперечень”, – повідомив DW Гольтґен. Тому генсек вирішив особисто клопотати про звільнення Олега Сенцова.

Олег Сенцов, засуджений судом у Росії у 2015 році до 20 років позбавлення волі, оголосив 14 травня голодування з вимогою звільнити з ув’язнення в РФ українських політв’язнів.

Як повідомлялося, у понеділок, 25 червня, у Страсбурзі відкривається літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У день відкриття сесії Бюро асамблеї вирішуватиме, чи вносити до порядку денного питання термінових дебатів щодо звільнення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів.