Таємниці Львова: запитання про княжу церкву

Конкурсне запитання від 21 червня
     1379  

конкурс "Таємниці Львова"

У червні ми продовжуємо тему львівських церков.

Цьоготижневе запитання теж стосуватиметься однієї з найдавніших церков Львова, однак цього разу тієї, що не до добула наших днів.

З історичних джерел знаємо, що при Низькому замку князя Лева, який був приблизно на території, яку нині займає львівський ринок Вернісаж, була церква. Хтось з дослідників називає її церквою, хтось – капличкою. Насправді достовірних відомостей про неї вкрай мало. Невідомо, коли точно її побудували, але припускають, що вона могла бути найдавнішою спорудою на території замкового комплексу.

«Вона була раніше руською, як ще й тепер свідчить уся її будова. Всередині, починаючи з підлоги, прикрашена мальовилами євангельських історій і святих, все на руський лад… Вимурована дуже старанно, з особливо міцної цегли», – такою постає церква в описі Мартіна Ґруневеґа, купця, а пізніше монаха, німця за походженням з Ґданська, який жив у Львові два десятки років, починаючи від 1582 р.

Храм остаточно припинив існування наприкінці XVIII – початку XIX ст як і увесь замковий комплекс.

Посвята цього храму була доволі незвичною. Знаючи, або дізнавшись, яка була посвята у церкви, просимо сказати, у який день нині вшановуємо святу, на честь якої і був освячений храм.

Щоб надіслати відповідь на запитання, заповність, будь ласка, цю форму (дійсна до 10:00 28 червня).

Нагадаємо, «Львівська газета» разом з братами Радковцями та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» проводить конкурс «Таємниці Львова».

На переможців чекають призи від «Львівської газети», солодкі подарунки, книжки, сертифікати на екскурсії  та інші несподіванки від партнерів конкурсу.

Умови конкурсу:

  1. Щотижня в четвер об 11.00 на сайті «Львівської газети» gazeta.lviv.ua у розділі «Конкурс «Таємниці Львова» буде опубліковано запитання тижня.
  2. Відповіді на запитання прийматимуть ЛИШЕ через спеціальну форму під запитанням на сайті. Коментарі на сторінках соцмереж, відповіді на e-mail тощо не враховуватимуть.
  3. Відповіді прийматимуть до 10.00 наступного четверга.
  4. Щотижня у четвер буде визначено переможця тижня, який дав правильну відповідь на запитання, поставлене у попередній тиждень. «Львівська газета» публікуватиме прізвища та імена усіх, хто дав правильну відповідь, а переможця обиратиме система Random.
  5. Окрім цього, щомісяця «Львівська газета», брати Радковці та ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» розігруватимуть особливий приз серед тих, хто відповів правильно на всі запитання місяця. Усі учасники цього розіграшу, тобто ті, хто дав правильні відповіді на чотири запитання (в окремих випадках – 5 запитань), також отримають заохочувальні призи від організаторів.
  6. Підсумки конкурсу та нагородження переможців усіх турів протягом місяця відбуватиметься наступного місяця (після оголошення переможців усіх тижнів попереднього місяця) у приміщенні ЛОО «Українське товариство пам’яток історії та культури» (м. Львів, вул. Коперника, 40-а) за участі представників «Львівської газети»
  7. Під час нагородження також розігруватимуть призи серед усіх присутніх.