X
    Categories: Новини

Свято музики сьогодні охопить увесь Львів (програма)

21 червня, в день літнього сонцестояння, відзначаємо Свято музики

Свято започатковане 1982 року у Франції. Його назва французькою – «Fete de la Musique», що є грою слів, співзвучною з гаслом «Робіть музику!». За тридцять років Свято музики охопило всю земну кулю. Разом з усім світом насолоджується музикою і Львів. Щоразу до свята приєднується все більше музикантів і слухачів.

До речі, досі Львів залишається єдиним українським містом, офіційно затвердженим «Fete de la Musique» як учасник Свята.

Ідея Свята музики є надзвичайно простою і радісною – святкування музики наживо в будь-яких її проявах, безкоштовно і відкрито у публічному просторі міста. Адже музика – це універсальна сила, що об’єднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.

Щороку цього дня жива музика звучить на вулицях і площах, у парках і скверах, в кав’ярнях і музеях, з балконів будинків і вікон державних установ, у двориках, на вокзалах, в клубах, на лавочках – усюди, де лиш заманеться. Свято дає можливість відчути як найбільше відтінків і жанрів музики: джазу і блюзу, року і фолку, електронної і академічної музики, хорового і сольного співу, хіп-хопу та співаної поезії…

Цього дня музику грають професіонали й аматори, відомі колективи й вуличні гурти, оркестри й поодинокі музиканти. Основне – відчувати радість від музики і дарувати її іншим. Єдине правило, яке діє цього дня на всій планеті – музика має творитися «на живо», а за виступи не можна брати гроші. До свята долучаються всі охочі: філармонії, опери, музичні театри, школи та клуби, разом з культурними осередками, громадськими ініціативами, кав’ярнями та ресторанами тощо. Усі організовують відкриті безкоштовні концерти.

Музиканти можуть реєструватися заздалегідь або виконувати музику спонтанно. Слухачі гуляють містом, слухаючи різноманітні виступи, або ж залишаються в клубі чи кав’ярні, знайшовши свою музику.

Марічка Курило: журналістка