На території Львівщини та Волині хочуть створити новий біосферний резерват

Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА спільно з управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА провели робочу нараду
 |    1088  

За підсумками наради вирішили активізувати роботу зі створення національних природних парків «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на території Сокальського району Львівської області та «Західне Прибужжя» на території Іваничівського, Володимир-Волинського та Любомльського районів Волинської області.

«Особливістю біосферних резерватів є те, що вони належать до природоохоронних територій міжнародного значення та оголошуються рішеннями ЮНЕСКО. Наукові дослідження, спостереження за станом довкілля й іншу діяльність у біосферних резерватах здійснюють на міжнародному рівні», –зазначив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Андрій Сенюк.

Також, як поінформували в департаменті екології Львівської ОДА найближчим часом планують розпочати роботи зі створення біосферного резервату в басейні річки Західний Буг на території Львівської та Волинської областей, задля збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.

Участь у нараді взяли представники райдержадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, міських, селищних і сільських рад.