На території Львівщини та Волині хочуть створити новий біосферний резерват

Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА спільно з управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА провели робочу нараду
     1093  

За підсумками наради вирішили активізувати роботу зі створення національних природних парків «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на території Сокальського району Львівської області та «Західне Прибужжя» на території Іваничівського, Володимир-Волинського та Любомльського районів Волинської області.

«Особливістю біосферних резерватів є те, що вони належать до природоохоронних територій міжнародного значення та оголошуються рішеннями ЮНЕСКО. Наукові дослідження, спостереження за станом довкілля й іншу діяльність у біосферних резерватах здійснюють на міжнародному рівні», –зазначив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Андрій Сенюк.

Також, як поінформували в департаменті екології Львівської ОДА найближчим часом планують розпочати роботи зі створення біосферного резервату в басейні річки Західний Буг на території Львівської та Волинської областей, задля збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.

Участь у нараді взяли представники райдержадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, міських, селищних і сільських рад.