Руїни львівського Високого замку відреставрують за більш ніж 10 млн грн.

Роботи виконуватиме фірма «Арка-Пік», відома реконструкцією площі Митної у Львові
     908  

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради планує цього року відреставрувати та законсервувати руїни Високого замку. Сьогодні, 19 червня, через систему Prozorro у торгах на виконання робіт перемогло ТЗОВ “АРКА-ПІК”.  Запропонована вартість робіт – 10,6 млн грн. Наразі переможець торгів очікує на рішення управління охорони історичного середовища та укладання договору.

«Ми маємо детально перевірити усі подані фірмою на тендер документи і тільки після того ухвалимо рішення про укладання договору», – прокоментувала «Львівській газеті» начальниця управління охороні історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Згідно з проектом реставрації на рештках Високого замку планують зробити консервацію частини стіни, яка збереглась, і частково доповнити її, відтворивши ще одну бійницю додатково до збереженої. Окрім цього, поблизу пам’ятки зроблять спеціальну дерев’яну терасу, яка буде пристосована для оглядин стіни.

У міській раді кажуть, що разом з роботами безпосередньо на пам’ятці планують укріпити схил і впорядкувати саму площу. Робитимуть благоустрій так, щоб тут було зручно проводити час львів’янам і туристам. У планах також поставити макет, який показуватиме, як міг виглядати замок, що колись стояв на цьому місці.

Що цікаво, минулого року ТЗОВ “АРКА-ПІК” вже вигравало тендер на реставрацію та консервацію руїн Високого замку. Щоправда, зробити усі роботи повинні були за трохи більше 5 млн грн., що вдвічі менше, аніж нинішня ціна. 5 млн 438 тис – такою була сума, за яку фірма погодилась виконати роботи на торішніх торгах, які відбулись 25 липня 2017 року.

«Торік роботи так і не розпочали. Спершу ми довго чекали на дозвіл на початок робіт від Інспекції держархбудконтролю з Києва. Отримали його дуже пізно і вже не було часу на проведення робіт. Окрім цього, після того як підрядник детально ознайомився з документацією, офіційно відмовився від виконання робіт через те, не враховані певні роботи і занижена ціна матеріалів та оплати праці», – пояснила «Львівській газеті» Лілія Онищенко.