19-річному хакеру зі Львівщини «світить» до шести років ув’язнення

Мешканець села Рясне-Руське несанкціоновано втручався в роботу облікових записів соціальних мереж і розповсюджував шкідливе програмне забезпечення
 |    1630  

За процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1 працівники кіберполіції та Нацполіції задокументували факт здійснення 19-річним мешканцем с.Рясне-Руське несанкціонованого втручання в роботу облікових записів соціальних мереж і розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Працівники Галицького відділу поліції внесли відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1,ч.2 ст.361 КК України.

Як з’ясували, на початку лютого 2017 року хлопець створив інтернет-сайт, на якому пропонував послуги «хакера». Йшлося про несанкціонований доступ (злом) до облікових записів, електронних скриньок тощо.

Зв’язатись зі зловмисником можна було за допомогою спільноти «Agresor Hacking | Послуги Хакера» в соцмережі «ВКонтакте», яку він теж створив та адміністрував.

Правопорушник міг отримати доступ до облікових записів, змінити пароль і заблокувати доступ дійним користувачам.

За відновлення такого доступу вимагав від жертв гроші.

Окрім цього, він розмістив на сайті програмне забезпечення, яке дозволяло незаконно втручатись у роботу мобільних телефонів з операційною системою «Android» і вільно переглядати телефонну книгу, фотографії та вхідні-вихідні виклики.

Юнакові повідомили про підозру по 25 фактах за ч.ч.1,2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електро-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України та одним епізодом за ч.1 ст.361-1 КК України (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут). Санкція вказаних статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Кримінальне провадження скеровано до суду.