Актори театру Лесі Українки підтримали Олега Сенцова 

“Свобода Сенцова - це моя свобода” - було сказано різними мовами світу
   Анастасія Сірченко    1044  

Вчора, 13 червня, актори Львівського драматичного  театру імені Лесі Українки висловили підтримку незаконно ув’язненому в РФ українському режисеру Олегу Сенцову у відеоролику.

«Ми не можемо не звернути на це увагу. Хочемо в такий спосіб підтримати Олега, адже він є дуже свідомою людиною, яка просить не для себе, а відстоює права усіх. І мої особисто теж – права на існування та свободу висловлення», – розповіла головна режисерка театру Олена Апчел.

За її словами, вони долучилися до акції, яка вібувається у всьому світі. Окрім того, колеги з різних театрів із Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Києва, Львова також публічно висловили підтримку Олегові Сенцову.

На відео, яке вже опублікували у соцмережі YouTube, колектив театру зазначає, що хоче підтримати українського режисера, якого засудили в Росії на 20 років позбавлення волі.

«Ми добре  усвідомлюємо, що наші дії не можуть фізично або юридично допомогти політв’язням. Але також усвідомлюємо, що вибираючи шлях  інструментами мистецтва говорити зі світом на болючі теми, всі ми опиняємося беззахисними перед правовим беззаконням, яке панує навколо. Саме тому повинні об’єднувати свої зусилля», – йдеться у відеозверненні колективу німецькою, французькою, російською і польською мовами.