На Івано-Франківщині згоріла найбільша дерев’яна церква у Західній Україні

Згорів храм у селі Новиця
     1247  

Фото: if.dsns.gov.ua

11 червня о 02:07 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу церкви Преображення Господнього (УПЦ КП) 1921 року забудови (церква дерев’яна, пам’ятка містобудування і архітектури місцевого значення), розташована в селі Новиця Калуського району. Про це інформує Управління ДСНС в Івано-Франківській області.

До гасіння пожежі залучили 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки, та 28 рятувальників Управління ДСНС в області. О 03:47 пожежу локалізовано, а о 10:38 – ліквідовано.

Ніхто з людей унаслідок пожежі не постраждав. На пожежі врятували допоміжну будівлю церкви, дзвіницю та 5 розташованих поряд житлових будинків.

Вогнем знищено будівлю церкви на загальній площі 250 м кв. Причину виникнення пожежі встановлюють.

Як зазначила на своїй facebook-сторінці редакторка видання «Вісті Калущини» Галина Когут, першою вогонь через вікно о 01.45 побачила місцева мешканка Леся Мойсин. На той час він локалізувався у паламарській. Разом з родиною і сусідами вони обдзвонили знайомих і повідомили рятувальників. До пожежників, за словами Лесі Мойсин, довго не могли додзвонитися. Сигнал про пожежу до рятувальників надійшов о 02.06. Через 16 хвилин прибула перша пожежна машина.

Вогонь швидко охоплював храм, тож коли прибули пожежники, палала вже вся будівля церкви. Буквально за годину з дерев’яної церкви залишилося згарище. Люди збіглися звідусіль, допомагали пожежникам обливати водою сусідні будинки. Пожежникам вдалося врятувати дзвіницю, ротонду, сусідні будинки та церковну хатинку.


Храм, який згорів, був унікальним своїми розмірами. Він був найбільшим дерев’яним храмом Західної України. В Україні він поступався лише Троїцькому собору м. Новомосковськ на Дніпропетровщині. Церкву збудували під керівництвом тодішнього пароха села о. Петра-Богдана Соловія (1894-1963) й освятили 19 серпня 1938 року. На Цього року в серпні храм мав святкувати свій 80-літній ювілей.