X
    Categories: Новини

Львів’янам презентували новий дизайн схеми руху трамваїв та тролейбусів

Над новим дизайном працювали більше рокуУ Львові створили новий дизайн схеми руху електротранспорту. При розробці врахували усі лінії транспортних сполучень, різновиди транспорту, а також побажання людей. У тролейбусах вже є нові наліпки, тепер їх розклеять у трамваях та на зупинках. Про це повідомили на Гарячій лінії міста Львова.

«Попередня загальноміська схема, яку розробляли ще у 2011 році, була складною, по ній було важко орієнтуватися. Тим паче, відтоді багато маршрутів змінилося. Ідея була в тому, аби створити нову схему простою та зрозумілою. Під час розробки довелося у деяких місцях відійти від географічної прив’язки, однак ми намагалися максимально зберегти реальне розташування зупинок”, – пояснив ерівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Павло Сирватка.

Основою нової схеми є зображення маршрутів електротранспорту на карті Львова. Пізніше зображення спрощували, тестували різні варіанти, змінювали зовнішній вигляд тощо.

Крім цього, впорядкували назви зупинок – зробили їх короткими і зрозумілими не лише для львів’ян, а й для туристів.

Важливо, що нова схема зображає також автостанції, залізничні станції та важливі туристичні місця або час пішого шляху до них.

А відповідна піктограма позначає зупинки, які доступні для людей із інвалідністю.

«Хтось може сказати, що ці схеми непотрібні, бо є смартфони. Але не у всіх є гаджети, може не бути Інтернету, телефон може розрядитись. Зручно, коли можна пальцем провести по маршруту і зрозуміти, скільки тобі зупинок їхати, де пересідати. Якби схеми не були потрібні, то інші міста світу їх би не робили і не оновлювали. Я часто подорожую, і у нових містах схеми мені дуже допомагали, бо часто не знаєш навіть, де скачати аплікацію для транспорту», – пояснив дизайнер нової схеми електротранспорту міста Єгор Каліберда.

Марічка Курило: журналістка