X
    Categories: НовиниСуспільство

Діти на велосипеді: основні правила безпеки

Що треба знати, перш ніж відпускати дитину кататися на велосипеді

Разом з літніми канікулами автоматично стартував і сезон підвищеного дитячого травматизму. Часто причиною дитячих травм стає звичайний велосипед. Діти виїжджають на проїжджу частину, порушують правила дорожнього руху, грішать і водії автівок. Що треба знати, перш ніж відпускати дитину кататися на велосипеді – дізнавалася кореспондентка «Львівської газети».

На Волині 6-річний хлопчик виїжджав з подвір’я на велосипеді і зіткнувся з причепом автомобіля «МАЗ». На вулиці Любінській у Львові водій Citroën скоїв наїзд на 13-річного велосипедиста. У селі Боратин поблизу Луцька під колеса легковика потрапила 9-річна дитина, яка виїхала на зустрічну смугу. Це звід новин лише за останні десять днів. Найчастіше юні велосипедисти травмуються через банальне незнання правил дорожнього руху, – пояснює львівська патрульна Віра Проців, і радить проводити дітям тест на готовність кататися на велосипеді:

«Перш ніж випускати дитину їздити на велосипеді, слід переконатися, що вона знає правила дорожнього руху, що вона вміє правильно показувати повороти. Це дуже важливо – щоб водії могли зорієнтуватися на цього велосипедиста. Дитина має знати, що потрібно їхати скраю проїжджої частини, що на пішохідних переходах велосипедист має йти з велосипедом, а не їхати на ньому».

Найчастіше, за спостереженнями патрульної, ДТП за участю велосипедистів стаються через те, що велосипедисти не дотримуються дистанції та не вміють показувати водіям, куди вони повертають.

У велокатанні значення має і вік. Адже від нього напряму залежить те, де може дитина їздити, – нагадує Орест Олеськів із Львівської асоціації велосипедистів.

«До семи років діти мають їздити лише тротуарами, велодоріжками, на прибудинковій території, у подвір’ях і під наглядом дорослих. І тільки з 14 років, з дозволу дорослих, вони можуть їздити проїжджою частиною».

На запитання «Львівської газети», де ж можна їздити тим, кому від 7 до 14 років, Орест відповідає: «У правилах дорожнього руху є така правова колізія, що ці діти мають їхати лише обладнаною велоструктурою, або внутрішніми дворами і парками. Проте негласно діти цієї вікової категорії їздять тротуарами. На жваву автомобільну дорогу до 14 років виїжджати не можна, патрульні за цим слідкують».

Навчитися крутити педалі – це на все життя. Однак правила повторити не завадить. А ще, кажуть бувалі велосипедисти, не варто забувати про шолом, налокітники і світловідбивачі.

Додамо, що аварії за участю велосипедистів нерідко трапляються і через нерозвинену транспортну інфраструктуру. На разі у Львові є лише 100 кілометрів велодоріжок. Щоб забезпечити безпечний проїзд для велосипедистів усім містом, потрібно ще майже 170 кілометрів таких доріжок. Влада міста вже пообіцяла, що збудує їх до 2020 року.

Марічка Курило: журналістка