На Сколівщині виявили сліди бобрів (фото)

Раніше на цих територіях на сліди проживання бобра не натрапляли
     722  

В угіддях Приполонинного лісництва в урочищі «Мончів», що у Сколівських бескидах, виявили сліди діяльності бобрів. Раніше на території цього лісництва слідів проживання бобра не зустрічали. Про це повідомляє сайт НПП «Сколівські Бескиди».

Бобер європейський (Castor fiber) є великим водяним гризуном, завдовжки до 120 см (разом із хвостом) та вагою до 30 кг. Бобер проживає на лісових річках, струмках, болотах та озерах. Ці тварини відомі своїми «архітектурними здібностями» Перекрита річка розливається, затоплює довколишні заплави, де бобри споруджують своє житло із дерев та мулу, а на річках із високими берегами вони риють нори вхід у які під водою. Вони оселяються парами, з якими разом проживає два-три різнорічні виводки. Згодом молодь покидає батьків і засновує нові оселища.

Бобер, як вид, що практично вимер у Європі впродовж ХІХ-ХХ століть, перебуває під охороною Бернської конвенції, яка ратифікована й Україною. Природоохоронні заходи по всьому континенту, дали відчутний результат – популяції бобрів почали збільшуватися і заселяти колишній ареал.

Читайте також: На водоймі у Львові замешкав птах, що охороняється Бернською конвенцією (фото)