На Львівщині назвали водойми, де безпечно купатись

Загалом йдеться про 19 пляжів на семи водоймах Львівщини
   Марічка Курило   3610  

З першого червня в Україні офіційно стартував купальний сезон. Однак тепла погода принесла не лише позитивні емоції. Лише за травень в Україні втопилась понад сотня людей. На Львівщині від початку року 14 загиблих, з них – три дитини. Фахівці кажуть – найчастіше це люди, які купались у заборонених місцях, були напідпитку, або діти, яких залишили без нагляду.

Трагедія трапилась вчора на Львівщині. На водосховищі у Червонограді втопився 14-річний хлопчик . На берег тіло хлопця витягнули товариші, які з ним відпочивали.

«Діти повинні відпочивати на воді лише у супроводі дорослих, у жодному разі не самостійно. Діти можуть не оцінити глибини води чи впасти у воду під час гри», – наголошує представниця прес-служби головного управління ДСНС на Львівщині Христина Авдєєва. І додає – безпечні лише ті водойми, де є пости рятувальників і чергують медики.

Так на території Львівської області дозволено купатись лише на семи водоймах (загалом 19 пляжів):

– Дрогобицький район – озеро поблизу с. Модричі;

– Жовківський район – озера поблизу населених пунктів Воля Гамулецька та Фійна-Майдан;

– Золочівський район – міський став в парку “Здоров’я” у місті Золочів;

– Миколаївський район – пляжі на озері поблизу залізничної станції “Задорожнє”;

– Перемишлянський район – міський став у місті Перемишляни та озера поблизу населених пунктів Стрілки та Коросно;

– Пустомитівський район – озера поблизу міста Пустомити та населених пунктів Старе Село та Давидів;

– Яворівський район – рекреаційна водойма Яворівського Національного природного парку.

Згідно з правилами безпеки на воді, щоб водойма могла приймати людей, її мають обстежити водолази і прибрати з неї усі небезпечні предмети. Вони ж мають провести інструктаж рятувальникам. А ось на наявність шкідливих речовин за новими правилами воду не перевіряють. Цей показник чомусь вважають необов’язковим.

Рятувальники закликають купатись лише у дозволених водоймах, адже у неперевірених водах можуть бути непередбачуваний рельєф, мул, зарослі чи велика глибина, через що купання може стати смертельно небезпечним. А ще у службі наголошують – не вживайте на пляжі алкоголю, адже він заважатиме вам правильно оцінити глибину водойми і збільшує ваші ризики отримати теплові і сонячні удари.