X
    Categories: Новини

Військова прокуратура з’ясує, хто отримав УБД незаконно

«Військовий туризм» в Україні хочуть припинити

Військова прокуратура Західного регіону України займеться тими, хто незаконно отримав посвідчення учасника бойових дій.

Кажуть, що провели моніторинг і з’ясували, що серед колишніх та теперішніх атовців виникла соціальна напруга. Пов’язано це із тим, що деякі військовослужбовці отримали посвідчення УБД незаконно. Вони перебували в тилу і фактичної участі в бою не брали.

«Деякі військовослужбовці участь у бойових діях не приймали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, до прикладу, 3-5, а згодом, у лічені тижні, отримали статус УБД. Це при тому, що бійці, котрі насправді давали відсічі і стримували агресора-окупанта, можуть чекати на посвідчення тривалий період часу», – розповіли у Військовій прокуратурі Західного регіону.

Також відомо, що декого включали у склад сил та засобів, які брали безпосередню участь в АТО, лише формально. Тепер ці люди користуються пільгами та грошовими виплатами.

«З метою уникнення соціальної напруги та вжиття дієвих заходів, військова прокуратура регіону проведе вивчення законності надання статусу учасника бойових дій, за результатами якого буде вирішено питання із вжиття заходів відповідного реагування», – зазначив т.в.о. військового прокурора регіону Михайло Балан.

Тож просять представників ЗМІ, правозахисників та всіх небайдужих громадян звертатися до прокуратури у випадку таких фактів.

Контактний телефон військової прокуратури Західного регіону України: (032) 233-31-18 та електронна адреса для роботи з електронними зверненнями громадян: sk@vpzhr.gp.gov.ua.

Марічка Курило: журналістка