Обережно шахраї: у поліції розповіли про схеми аферистів

Лише торік у Львові зареєстрували близько 3,5 тис шахрайств
   Тетяна Стацька   1297  

В Україні більшає випадків шахрайств. Аферисти всілякими способами намагаються втертися в довіру і видурити як найбільше грошей. У львівській поліції кажуть, найчастіше від аферистів страждають люди літнього віку, однак жертвою може стати кожен.

За минулий рік у львівській поліції зареєстрували майже 3,5 тисячі випадків шахрайств. Однак насправді їх було набагато більше, адже звертаються до правоохоронців по допомогу далеко не всі. Схем шахрайств є безліч. Одна з найпопулярніших – телефонні дзвінки серед ночі. Шахраї представляючись сином або донькою просять негайно переказати кошти, бо втрапили у біду.

«Дзвінок вночі мені. Молодих хлопець каже: «Мамо! Мамо!». Я кажу: «Яка я тобі мама?», – у мене сина немає. Я поклала трубку. Але після цього, подібна ситуація трапилася з моєю подругою. І в цьому нервовому стані, серед ночі, вона винесла з хати усі гроші, які були», – розповідає львів’янка пані Валентина.

Часто, кажуть у поліції, шахраї використовують і метод із смс-повідомленнями.

«Приходять смс-повідомлення, або дзвінки, що ви виграли якийсь приз. Тільки. Щоб його отримати, необхідно зареєструватися і внести певну суму – перекинути гроші. Майте на увазі, це все – шахрайство», – розповідає лейтенант патрульної поліції Львова Олег Мельник.

Також нерідко афери стосуються продажу ліків. Коли приносять їх вам просто додому і пропонують придбати.

«Є псевдо фірми, які пропонують ліки. Це, зазвичай бади – біологічні добавки, які дуже гарно охарактеризовані, але насправді це підробки», – розповідає Тетяна Капись із патрульної поліції Львова.

Щоб не стати жертвами аферистів у поліції радять дотримуватись елементарних правил безпеки. Передусім не поспішайте. Якби вас там не провокували на квапливість. Якраз через раптовість, шахраї вводять людину в оману. Якщо ж до вас додому приходить незнайомець та представляється працівником певної служби  – вимагайте у нього  посвідчення. Ви маєте право зафіксувати усі дані цього документа: сфотографувати або ж просто переписати.  Адже не рідко під виглядом фахівця, ховається шахрай, який просто намагається потрапити до вас в оселю та виманити кошти.

Не втрачають нагоди нажитися на комусь аферисти і за допомогою шахрайств із  банківськими картками. Відтак, пам’ятайте,  що для отримання  грошей на картку потрібно повідомляти лише її номер. А співробітники банку, якщо телефонують клієнту, то ніколи не запитують його особисті дані.