Львів отримав гроші на сміттєпереробний завод і рекультивацію Грибовицького полігону

Сьогодні, 1 червня, в Києві підписали угоди про надання Львову 35 млн євро на реалізацію проекту поводження із твердими побутовими відходами
     820  

фото: rakhivnews.in.ua

Львів отримав 35 млн. євро на будівництво сміттєпереробного комплексу та рекультивацію Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Як зазначив під час підписання міський голова Львова Андрій Садовий, роботи з будівництва сміттєпереробного комплексу розпочнуть уже цього року.

Відповідно до підписаних угод, пакет фінансування включає 13-річний кредит ЄБРР у розмірі 20 млн. євро під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн. євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит у розмірі 5 млн. євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Ці кошти місто використає для того, щоб почати і збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні. Місто також впровадить кращі підходи до вторинної переробки та управління відходами.

Читайте також: Місце для львівського сміття

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила, що Львів – найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР.

«Конкретно цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається «Зелені міста». Львів стане дев’ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим», – наголосила Марина Петров.

Довідка. 

Сума кредитного договору — 25 млн євро. Строк кредиту — 13 років з дати набрання чинності кредитного договору (починаючи з 2018 року). Пільговий період — 3 роки з дати набрання чинності кредитного договору (2018−2021 роки). Схема погашення кредиту — двадцятьма рівними піврічними платежами з початком погашення після завершення пільгового періоду.

Сума гранту — до 10 мільйонів євро. Це інвестиційний грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) для проекту поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові.

ЄБРР — багатосторонній банк, який підтримує розвиток приватного сектору та підприємницьких ініціатив у 38 країнах на трьох континентах. Банк належить 66 країнам, ЄС та ЄІБ. Мета інвестицій ЄБРР — зробити економіку в регіонах його діяльності конкурентоспроможною, інклюзивною, добре керованою, «зеленою», стійкою та інтегрованою. Стежити за діяльністю Банку можна на веб-сайті, у Фейсбуці, Лінкдіні, Інстаграмі, Твіттері та Ютубі.

Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та екології (E5P) — мультидонорський фонд обсягом € 180 млн. під управлінням ЄБРР, призначенням якого є сприяння інвестиціям в енергоефективність в Україні та інших країнах Східної Європи. Фонд E5P був створений з ініціативи уряду Швеції під час її головування в Європейському Союзі (ЄС) в 2009 р. Фінансування з коштів E5P доповнює кредити для проектів енергоефективності, що надають такі фінансові організації, як ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, KfW, Північна екологічна фінансова корпорація і Група Світового банку. Донорами E5P є ЄС і США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Швеція, Швейцарія та Україна.