X
    Categories: НовиниСуспільство

За згоду працювати в селі вступники отримають пільги

Міносвіти пропонує спеціальні умови для вступників медичних та педагогічних вишів

Українські абітурієнти можуть отримати спеціальні пільги при вступі у вищі навчальні заклади. За умови, що укладуть угоду із закладом про те, що після завершення навчання поїдуть працювати у села.

Таке нововведення Міністерство освіти та науки України планує ввести вже з вступної кампанії 2019 року. Тих, хто погодиться,  рекомендуватимуть на першочергове зарахування на бюджетну форму.

Постанову вже ухвалил на засіданні Кабміну.

Відтак випускники галузей «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я» після завершення навчання повинні відпрацювати у сільській м ісцевості три роки.

«Наприкінці 2016 року Верховна Рада відмінила примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості. І сьогодні уряд прийняв дуже важливе рішення, визначивши, як відбуватиметься цей процес – хто формуватиме потребу в кадрах, як укладатимуться угоди тощо. Ми сподіваємося, що це дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Додамо, що потребу у фахівцях у селах визначатимуть  виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть такий список до своїх облдержадміністрацій. А до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод.

Перевагу надаватимуь тим абітурієнтам. до місця проживання яких найближче розташований роботодавець.

Угоди можна буде підписати до 30 травня.

Після завершення навчання випускник протягом місяця повинен прибути до роботодавця, укасти договір та почати роботу. А якщо випускник відмовиться це робити, його змусять відшкодувати суму, витрачену державою на його навчання.

 

Марічка Курило: журналістка