Які фільми зніматимуть цьогоріч за бюджетні кошти на Львівщині

До кінця 2018 року мають вийти 12 фільмів, які фінансово підтримала Львівська ОДА
   Роксолана Мудрак   802  

Першим презентують воєнну драму «Черкаси». Про це «Львівській газеті» повідомив Володимир Трач з департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА. Завершити монтаж картини хочуть до Дня незалежності України – 24 серпня. Цей фільм заснований на реальних подіях. Він розповідає про мужню оборону однойменного тральщика, заблокованого російськими окупаційними військами у бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Екіпаж «Черкас» три тижні чинив опір ворогу і був єдиним із 13 українських кораблів, хто не спустив державний прапор до виходу останнього свого моряка з борту судна. Ця історія про звичайних людей, які в один час зрозуміли, в чому їхнє призначення, і що таке Батьківщина.

Повнометражний ігровий фільм «Із зав’язаними очима» – це історія, яка відбувається в близькому майбутньому сучасної України. Фільм про дівчину, яка раптово покидає професійний спорт боїв без правил і налагоджує своє життя з новими партнером. Головна героїня (як і Україна) переживає посттравматичний синдром після військових подій на Сході України. Це історія про наслідки війни, які навіть на великій відстані впливають на людей.

Фільм «Жінка в науці» – частина ексклюзивного інформаційно-експериментального мистецького проекту, присвяченого жінкам, які розвивають нашу сучасну науку. Картина складатиметься із десяти короткометражних фільмів, кожний з яких буде присвячений певній жінці науки. Фільм про історію успіху: як не йти на компроміс із суспільною думкою, часом, ґендерними стереотипами та, зрештою, собою.

Документально-ігровий фільм «Незламні» – про грудневі події 1932 року у м. Городку та на околицях Нового Роздолу. Захоплення пошти групою бойовиків ОУН з метою експропріації коштів для потреб визвольної боротьби. Відбувається захоплення банківської установи, перестрілка, в результаті якої гине частина бойовиків. Решта бійців ОУН відступають у місто Львів, частина відступаючи манівцями через поля, ліси та села потрапляють в арешт. Після арешту, рішенням польської влади головних героїв засуджено до смертної кари.

У документальному фільмі «Від Афгану до Айдару» йдеться про тих, кому довелося застосувати свій бойовий «афганський» досвід через 30 років, захищаючи Батьківщину. Майдан, події Революції Гідності. Війна на Сході – продовження Революції Гідності. Організація добровольчих батальйонів. Як повелися воїни «афганської сотні»? Розповідають учасники подій – бійці «Айдару». Поранення та втрати на Сході. Госпіталь. Інтерв’ю з лікарями, які починали свою медичну кар’єру, лікуючи поранених з Афганістану.

Фільм Тараса Химича «Король Данило» – відтворює події 1238 року, коли король Данило зі своїм братом Васильком нападають на прикордонний замок таємничого ордену. Війну з боярами Данило блискавично виграв, але не без втрат. У цей момент приїжджає магістр із пропозицією від Папи Римського, а Хан Батий висилає князеві ультиматум. Одночасно за загадкових обставин гине дружина Данила Анна. Данило несподівано для всіх вирішує їхати особисто до хана на перемовини. Незважаючи на великі випробування, доля усміхнулася Данилові, і він повертається додому живим. За допомогою магістра князь отримує корону від Папи Римського і стає першим королем Русі.

Фільм про львівську козацьку чайку «Пресвята Покрова», що представляє в світі Львівщину, бо портом приписки чайки є Львів. Відтак багато іноземців цікавилися і відвідували Львівщину, також переїжджали сюди жити, як журналіст з Парижа – Клод Хомме. Львівська козацька чайка «Пресвята Покрова» є автентичною копією військового козацького річкового-морського корабля зі справжнім гарматами, веслами, вітрилом і цікавою історією походів до Середземномор’я, Атлантикою та північними морями.

Документально-ігровий фільм «Хрещений двічі» розповідає про життя простого українського сільського парубка Григорія Покотила, який пройшов через кілька воєн, німецький та радянський полон, воював в УПА, один із нечисленних, хто залишився живим з очевидців трагедії у Луцькій тюрмі, яку влаштували більшовики у 1941 році. Засновано на реальних фактах.

Музичний фільм «Йшли селом партизани» створять на основі однойменної пісні, автором якої став заслужений артист України Ярослав Нудик ще у 1987 році, під час проходження військової служби. Текст пісні буде проілюстровано художніми ігровими сценами, у яких відтворюватимуть бойові будні українських повстанців, під час їхньої збройної боротьби проти агресорів.

Документальний фільм «Справа життя Миколи Красовського» про життєвий шлях видатного українця, одного з творців служб Української Народної Республіки – Миколи Красовського. На основі його біографії буде вперше висвітлено невідомі сторінки української історії періоду визвольних змагань. Особливої уваги заслуговує факт залучення до проекту маловідомих історичних документів та кіноматеріалів, а також знаних вчених.

«Сильні духом» – документальний фільм з елементами художньої реконструкції. В його основі – кіносповідь львів’янина Юрія Яценка – політв’язня РФ, першого українця, який вирвався на волю з кремлівської тюрми після початку нової європейської війни. Таємно затриманий і підданий тортурам в Росії. 368 днів карцерів, камер «одиночок», надлюдські випробування сили волі та віри. Фільм про один із образів сучасного українця.

Короткометражний художньо-документальний фільм «Малюнок для героя». Фільм про емоційний зв’язок простих громадян і військовослужбовців, що перебувають в зоні АТО через дитячі малюнки та волонтерський рух. Мета фільму – підвищення мотивації та покращення емоційного стану українських військових і посилення зв’язку військових із цивільними громадянами. Одночасно цей фільм буде виконувати функцію популяризації волонтерського руху та засобом патріотичного виховання молоді.

Нагадаємо, загальна сума, закладена цьогоріч на підтримку регіонального кінематографу, становить 700 тис. грн.