В Україні оголосили десятиліття рідної мови

Порошенко вже підписав відповідний Указ
     543  

Сьогодні, 31 травня, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України». Гарант зробив це під час робочої поїздки до Івано-Франківської області

«До мене звернулися видатні діячі науки для того, щоб я оголосив 2018 рік роком української мови. Я відмовив. Тому, що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення і підписую Указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе для того, щоби мову захистити. Бо головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток – є українська мова», – сказав Порошенко.

Цей Указ повинен забезпечити конституційні гарантії щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, посилення її ролі в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності тощо.

Крім того, Указом передбачені цільова програма на наступні 10 років. Вона і спрямована на всебічний розвиток української мови. Проте Порошенко наголосив, що дбатиме також про права нацменшин.

«Як Глава держави і як активний учасник процесу розбудови української політичної нації я мушу дбати і дбаю про те, щоб законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян, чиєю мовою спілкування стала кримськотатарська, російська, грецька, румунська, болгарська, польська. Але українську мову ми всі разом будемо захищати. Це наше пріоритетне завдання», – сказав Президент.