Перевізники Львівщини назвали 5 категорій пільговиків, яких возитимуть безкоштовно

Усі інші вже з 16 червня можуть втратити безкоштовний проїзд у маршрутках
     1307  

П’ять категорій пільговики і надалі зможуть їздити громадським транспортом області безкоштовно. Їх не торкнуться нововведення, які готують через монетизацію пільг на проїзд. Таку заяву зробив сьогодні голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Йдеться про:

  • учасників бойових дій,
  • бійців добровольчих батальйонів,
  • осіб, які отримали інвалідність під час бойових дій,
  • членів сімей загиблих під час російсько-української війні,
  • осіб із інвалідністю за зором (перша група) та супроводжуючу особу.

Іван Велійка пояснив, що між перевізниками та обласною владою є безстрокова домовленість, котра забезпечує безкоштовний проїзд цим 5 категоріям. До речі, таких людей на Львівщині налічують 35 тисяч.

«Ми домовилися, що учасників бойових дій та бійців добровольчих батальйонів перевізники будуть перевозити за свій кошт. А ось за перевезення інших категорій осіб, які отримали інвалідність під час бойових дій, членів сімей загиблих під час російсько-української війни, осіб з інвалідністю за зором (першої групи) та супроводжуючої особи, обласна влада зобов’язалася вишукати кошти для компенсації», – Іван Велійка.

Він також додав, що атовцяв не потрібно приходити на пікети, адже вони вже зробила для держави вагомий внесок. Тепер обласна влада та перевізники звернуться до Кабміну, щоб оплату за проїзд бійців взяв на себе державний бюджет.

Та навіть якщо у столиці не прислухаються, Іван Велійка обіцяє, що на Львівщині атовців все одно возитимуть безкоштовно.

Інші категорії пільговиків у “зоні ризику”. Якщо органи місцевої влади не визначаться, як їм діяти – монетизовувати пільги чи платити компенсацію перевізнику, то безкоштовного проїзду не буде вже з 16 червня.

Поки що про долю пільговиків подбали у Пустомитівському та Стрийському районах, а також у містах Моршин та Стрий.