Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова

Незаконно засуджений в Росії за звинуваченням у тероризмі Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова
     355  

Про це заявив адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Андрій Лєпьохін, повідомляє «Українська правда» з посиланням на Медіазону.

Як розповів Лєпьохін, Кольченко оголосив голодування від сьогодні, 31 травня. Інших вимог, окрім звільнення Сенцова, в нього немає.

У травні 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування поки Росія не відпустить всіх утримуваних українців. Він голодує вже 18-й день.

Раніше Кольченко написав йому лист, де заявив, що «стурбований цією обставиною».

28 травня у Федеральній службі РФ з виконання покарань заявили, що Олег Сенцов нібито погодився на підтримувальну терапію. Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан зазначила, що немає впевненості, що Олег добровільно погодився на терапію, але закликала не засуджувати його, навіть якщо це так.

Глобальну акцію за звільнення заручників Кремля планують провести в різних містах світу 1 і 2 червня, але влада Москви не погодила акцію на підтримку Сенцова 2 червня.

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченко затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі у Російській Федерації за політичними мотивами ув’язнено 64 українців.