Журналіст Аркадій Бабченко живий – СБУ

"Убивство" виявилося спецоперацією Служби безпеки України
     737  

Джерело: twitter.com/EuroMaydan

Опозиційний російський журналіст Аркадій Бабченко, про смерть якого повідомили вчора мас-медіа з підтвердженням цієї інформації в офіційних органах, виявився живим. Про це сьогодні на брифінгу заявив голова СБУ, Василь Грицак.

«Я міг би принести співчуття родині Аркадія Бабченка, але не буду цього робити. Навпаки, сьогодні я привітаю Аркадія з третім днем народження і запрошую його до зали», – сказав Грицак, – передає «Главком», який вів пряму трансляцію брифінгу.

Очільник СБУ визнав, що відбулось інсценування злочину. За його словами, вбивство російського журналіста замовили російські спецслужби. Він додав, що замовника злочину вже затримано.

Грицак також розповів, що організатор убивства Аркадія Бабченка, громадянин України, отримав від російських спецслужб $40 тис., з яких 10 залишив собі, а 30 запропонував безпосередньому виконавцю.

«Нами задокументовано, що для реалізації цього цинічного плану спецслужбами Росії був завербований громадянин України (я його сьогодні назву початкову літеру його прізвища, Г.), який отримав завдання знайти за грошову винагороду виконавців цього зухвалого вбивства. На виконання завдання рос спецслужб громадянин Г запропонував своєму знайомому з числа колишніх атовців за грошову винагороду в 30 тис. дол. США здійснити терористичний акт – вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. В якості завдатку ним було передано $15 тис. Загалом Г отримав від спецслужб $40 тис., з яких 10 залишив собі як посереднику й організатору», – розповів Грицак.

Організатори замаху на Аркадія Бабченка готували й інші теракти. За словами Грицака, посередник у вбивстві Бабченка мав ще одне завдання на території України – підготувати інші теракти.

«300 автоматів Калашникова, сотні кілограмів вибухівки, необмежена кількість патронів, боєкомплекти для АГС, мінометні міни та інше», – поінформував голова СБУ.

Сам Бабченко, який також узяв участь у брифінгу, подякував спецслужбовцям за хитро розіграну комбінацію, що допомогла затримати злочинців.

«Операція готувалася два місяці, я дізнався про це місяць тому», – сказав журналіст.

Нагадаємо, інформація про вбивство з’явилася вчора ввечері. Як поінформували в поліції Києва, а також особисті знайомі журналіста, 29 травня Бабченка на порозі власної квартири застрелили трьома пострілами у спину.