Як зупинити зміни клімату: активісти організували акції в рамках Днів дій

До Дня захисту клімату - 15 травня  - в регіоні СЕКЦА активісти/ки провели понад 26 екологічних акцій: від міських пікніків до велозабігів, до яких долучились більше 1000 людей 
     1420  

У такий спосіб місцеві громади з 12 до 20 травня привертали увагу до проблеми глобального потепління. Креативні події організували локальні громадські організації в рамках Днів дій, які ініціювала міжнародна організація 350.org в партнерстві з Українською Кліматичною Мережею, ініціатива “MoveGreen” (Бішкек), командою кампанії “Міста для Життя” (Санкт-Петербург), Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations” (Кутаїсі) та ГО “Прастора” (Вітебськ).

«Дні дій – це спроба об’єднати зусилля місцевих громад для того, аби показати, що разом люди можуть впливати на місцеву кліматичну політику, змінювати звички для запобігання глобальним негативним наслідкам зміни клімату, переходити від слів до дій!», – розповідає Світлана Романко,  кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії (СЕКЦА).

Що саме відбувалося у містах?

Локальні громади самі обирали формати зустрічей, тому кожна акція була унікальною. Усі заходи були присвячені сталому розвитку та впливу людей на процес зміни клімату.

Громади провели велопробіги, кінопокази, кліматичні дебати, тематичні воркшопи, висадку квітів та дерев, еко-лекції, толоки, еко-вечірки, приготування кави на сонячному генераторі та виміряли карбоновий слід учасників акції.

Де пройшли акції?

Тематичні заходи відбувалися у 14 містах та трьох селах України. Організатори подій у Києві – Центр інновацій та сталого міжнародного розвитку, “Вітер змін”, у Львові ГО “За ЕКОрозвиток”, у Івано-Франківську Навчально-науковий Юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, УМКА та Екологічне Бюрю УГКЦ, у Полтаві “Еколтава”, у Дніпрі ГО “Ти потрібен Україні”, у Луцьку LUTSK NIGHT CINEMA, у Рівному громадська ініціатива “Сад Історій”, у Вінниці Центр розвитку Пангея Ультіма, у Бердянську ГО “Ти потрібен Україні”, у Бродах Екологічне Бюро УГКЦ, у Кривому розі ГО “Эремурус”, у Запоріжжі ГО “Дзига”, у Хмельницькому ХМКР/АСТАР, у Музиківці  місцева ОТГ (Херсонська область), у Розівці ГО “Эремурус”, у селі Білозір’я опорний навчальний заклад “Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” та Білозірська ЗОШ І-ІІ ст. – філія Опорного навчального закладу “Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст.”.

Крім того, заходи пройшли в 4-х містах регіону СЕКЦА (Бішкек (MoveGreen), Санкт-Петербург (Команда кампанії “Міста для Життя”), Кутаїсі (Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations”) і Вітебськ (ГО “Прастора”). В Грузії активісти влаштували дискусію про виклики зміни клімату у Кутаїсі та презентували онлайн-аплікацію з рекомендаціями для повторного використання речей. У Санкт-Петербурзі провели екологічну вечірку та кінопоказ. У Бішкеку провели зустріч у ботанічному саду, щоб обговорити майбутній форум зелених ініціатив, який пройде у місті. У Вітебську запланований екологічний фестиваль у ботанічному саду.

«До прикладу, у Львові ми з командою працювали на площі Ринок. Усі охочі могли підійти і виміряти свій «карбоновий слід» за допомогою опитувальника, – розповіла Діана Попфалуші, координаторка ГО «За ЕКОрозвиток». – Результати опитування вимірюються у гектарах землі. За середніми підрахунками, аби Земля могла відновлювати свої ресурси, то одна людина на рік потребує 1,8 га землі (для вирощування продуктів, життя, викидів від діяльності). Якщо ваш результат перевищує цю цифру, треба змінювати звички».

Хто організовує Дні дій?

Дні дій проводять вже другий рік поспіль міжнародна громадська організація 350.org – яка об’єднує сотні тисяч активістів, що працюють разом задля вирішення одного із найбільших викликів людства, зміни клімату – в партнерстві з Українською Кліматичною Мережею. У соціальних мережах деталі про акції можна знайти за хештегом #Daysofaction2018.

«Мало наших співгромадян задумується про те, як наші потреби та споживацтво впливає на екосистему планети, який світ ми залишаємо після себе – процвітаючий чи потопаючий у відходах. Тому бути волонтеркою під час Денів Дій та допомогти людям усвідомити важливість екологічного мислення для мене стало своєрідною справою принципу, а також можливістю зробити внесок у популяризацію маловідходного способу життя», – вважає волонтерка Днів дій у Львові Юлія Винярська.

Загалом в регіоні СЕКЦА відбулося 25 події  (21 в Україні та 4 в регіоні), тобто до мобілізації долучились 21 організація та ініціатива (17 з України та 4 з регіону).