Сьогодні – Всеукраїнський день краєзнавства

Всеукраїнський день краєзнавства щорічно відзначають 28 травня
     618  

Рішення про встановлення Всеукраїнського дня краєзнавства та його щорічне відзначення 28 травня ухвалив VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року.

День встановлено «з метою поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями, зацікавленими у розвитку краєзнавства».

Цього дня 1925 року в Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства.

Саме від цього дня, який вважають офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.

До того часу різні культурно-освітні та наукові організації відзначали День краєзнавства в різні дати, тому НСКУ звернулася до них і всієї громадськості України з пропозицією долучитися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства 28 травня, а до органів влади – з пропозицією розглянути питання щодо затвердження його на державному рівні.