Понад 100 подій і гості з 17 країн світу – Дрогобич кличе на Фестиваль Бруно Шульца

1 червня 2018 року в Дрогобичі розпочнеться VIII Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца – славного дрогобичанина, завдяки якому місто Дрогобич відоме в усьому світі
     1055  

Урочисте відкриття фестивалю – 1 червня о 10:00 на сцені театру імені Юрія Дрогобича. Інавґураційні лекції виголосять:

Адам Заґаєвський – один з найвідоміших нині у світі польських поетів, прозаїк та есеїст, лауреат численних престижних премій та нагород.

Сйон – найпопулярніший ісландський поет і прозаїк, автор текстів пісень для Бйорк, номінований до Оскара за пісню I’ve Seen it All, можна буде придбати його першу книжку в українському перекладі. Його лекцію модеруватиме Юрій Андрухович.

Серед літературних подій Фестивалю:

презентація нового роману Юрія Андруховича, презентація нової поетичної збірки „Дрогобич” Сергія Жадана у польському перекладі Яцека Подсядло, літературні зустрічі з Олександром Бойченком, Андрієм Любкою, Тарасом Прохаськом, Юрієм Винничуком, Софією Андрухович, Андрієм Бондарем, Остапом Сливинським.

З вами зустрінуться видатні польські письменники і поети Ольга Токарчук, Богдан Задура, Павел Гілле, Яцек Подсядло, Кшиштоф Келлер та інші.

З Литви приїде Геркус Кунчюс.

Серед музичних подій – концерт духового оркестру Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського, музичного гурту «Кроке» з Кракова та фінальний фестивальний концерт «Жадан і Собаки»!

У театральній палітрі Фестивалю – три прем’єри: бразильського театру A turma do Dionísio та дві Студентського Театру Альтер з Дрогобича. На сцені театру імені Юрія Дрогобича спектаклі зіграють також «Театр у кошику» зі Львова, Студійний Театр з Варшави та Дрогобицький театр.

У програмі Фестивалю – мандрівка вернісажами: індивідуальні та колективні виставки художників з України, Польщі, Франції, Росії у приміщеннях старої гімнастичної зали (за головним корпусом університету), вілли Яроша, костела св. Бартоломія, хоральної синагоги. Найбільшою несподіванкою стане інсталяція та перформанс Влодка Кауфмана у студентському парку між головним корпусом та філологічним факультетом університету.

У Дрогобицькому університеті – велика міжнародна наукова конференція, найбільша серед дотепер відомих у світовому шульцознавстві. Виступлять понад п’ятдесят науковців з тринадцяти країн, говоритимуть про філософію і поетику місця у творчості Бруно Шульца.

OFF-програма Фестивалю запропонує цікаві мистецькі проекти у публічному просторі міста – стежте, аби не проґавити щось інтригуюче і незвичне!

Вхід на всі події Фестивалю – вільний.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ